Knihovna Jana Drdy - výběr z knižních novinek

Butik astorJe tady další porce nových knih, které si můžete vypůjčit v našich půjčovnách. A to jak knihy klasické, tak i knihy elektronické.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

WHITEHOUSE, Lucie

Než jsme se poznali

Hannah se nikdy nechtěla citově vázat, ale pak potkala Marka, dokonalého muže, se kterým závazky najednou nevypadaly tak děsivě. Následovala svatba a osm měsíců pohádkového soužití, po kterých se Mark najednou nevrátil ze služební cesty. Hannah, která se kvůli němu vzdala úspěšné kariéry, začíná pátrat a z minulosti se vynořují nečekaná tajemství. Spletla se, když si myslela, že o člověku, s nímž se rozhodla strávit život, ví všechno. Musí se ptát, jaký Mark vlastně byl, než se poznali.

Můžete si vypůjčit v Ústřední půjčovně pro dospělé a v Pobočce Křižák

 

nez jsme se poznali

 

BAKKE, Gunstein

Maud a Aud: román o silničním provozu

Dvojčátka Aud a Maud sedí na zadním sedadle, když jejich otec ztrácí kontrolu nad vozem. Celé rodině se rázem změní život a pro matku, Ruth Boreovou, ve zlomku vteřiny všechno končí. O několik let později Aud Boreová létá nad Oslem v helikoptéře Rádia Taxi, které přináší dopravní zpravodajství. Asistuje jí osmnáctiletý Lovall, který si začne mapovat fenomén, který objeví v novinách: poklidnou cestu řidičů ohrožuje černý Mercedes, který „napodobuje“ nehody - vysokou rychlostí se přiřítí na místo, kde v minulosti k nějaké nehodě došlo, avšak vyhne se tomu, aby se zopakovala.

Můžete si vypůjčit v Ústřední půjčovně pro dospělé a v Pobočce Křižák

 

RICHARDS, Justin

Doctor Who. Silueta.

Když je v zamčené pracovně nalezeno mrtvé tělo jistého Marlowa Hapwortha, je zřejmé, že si s touto záhadou může poradit leda Velký detektiv – Madam Vastra. Z boxera Ricka Bellamyho vysála jakási osoba v oblečení pohřebáka veškerý život. A to rozezlí Sontarana Straxe. Karneval kuriozit, shluk bizarních, ale poutavých atrakcí, a také místo, kam se Jenny Flintová vydá hledat odpovědi. Ale co mají všechny tyto příhody společného? A co s tím má co do činění bohatý průmyslník Orestes Milton? Doktor s Clarou se přidají k lovu a brzy se ocitnou ve změti událostí, kde nic není tím, čím se jeví být.

Můžete si vypůjčit v Ústřední půjčovně pro dospělé a v Pobočce Křižák a jako e-knihu

 

LEHMANN, Stephanie

Butik Astor Place

Obyčejný deník dokáže zamotat celý život. Amanda Rosenbloomová vlastní butik na Astor Place v New Yorku a její největší vášní je probírat se hromadami retro oblečení, v nichž občas narazí na opravdový poklad. Její poslední úlovek ale nemá podobu originálního kousku známého návrháře, tentokrát je to deník, pečlivě zašitý v rukávníku. Číst cizí zápisky se Amandě zpočátku příčí, ale postupem doby ji příběh autorky deníčku Olive zcela pohltí a nakonec jí úplně změní život.

Můžete si vypůjčit v Ústřední půjčovně pro dospělé a v Pobočce Křižák a jako e-knihu

 

KOVAŘÍK, Jiří

Císařský kyrysník

Paměti Karla Johanna, rytíře von Grueber, důstojníka rakouských kyrysníků a bavorských švališerů v letech napoleonských válek: kritické vydání doplněné vzpomínkami kyrysníka Müllera, hraběte Neipperga a pojednáním o rakouské kavalerii v napoleonských válkách.

Jezdecký důstojník Karl Johann von Grueber strávil čtrnáct let ve válkách s napoleonskou Francií a jako rakouský kyrysník se účastnil bitev u Hohenlinden, Ulmu, Štoků, Aspern i Wagramu. Po boku Francouzů bojoval roku 1812 v Rusku a v další válce proti nim došel jako bavorský švališer roku 1814 do Paříže. Zanechal téměř dobrodružné vzpomínky na život v armádách Napoleonových protivníků, na boje i duely ve věcech cti, jichž zažil celou řadu. Kritické vydání jeho pamětí je doplněno řadou komentářů přibližujících dobu, druhy zbraní i armády, v nichž Grueber sloužil.

Můžete si vypůjčit v  Pobočce Křižák

 

Císařský kyrysník

 

WEIN, Elizabeth

Krycí jméno Verity

11. října 1943 se nedaleko Paříže, v okupované Francii, zřítilo britské špionážní letadlo. Jeho pilotka a pasažérka byly nejlepší přítelkyně. Jedna z dívek má naději, že přežije. Druhá hru o život prohrála dříve, než začala. Když Verity chytne Gestapo, myslí si, že nemá žádnou šanci na přežití. Jako tajný agent chycený na nepřátelském území zažívá nejhorší noční můru jakéhokoliv špióna. Nacisté ji ale ihned nezabijí, dají jí na výběr: Buď jim odhalí svou misi, anebo ji strašlivým způsobem popraví. A ona se rozhodne říct jim pravdu. Avšak ne takovou, jako očekávají.

Můžete si vypůjčit v Ústřední půjčovně pro dospělé, v Pobočce Křižák, v pobočce Březové Hory a jako e-knihu

 

OBERMANNOVÁ, Irena

Láska

Andrea se domnívala, že je šťastná. Před vším totiž zavírala oči - před nevěrou svého muže i podivným způsobem, jakým přišla o práci. Teprve úraz jejího manžela a setkání s mužem, kterého mnoho let neviděla, ji přiměje, aby se přestala obelhávat. Ale má právo opustit manžela, který je odkázaný na její péči? Zvláštní milostný příběh se odehrává v kulisách měnící se Prahy a jejích nových míst.

Můžete si vypůjčit v Ústřední půjčovně pro dospělé, v Pobočce Křižák, v pobočce Březové Hory a jako e-knihu

 

REIDER, Katja

Klára, zloděj bonbónů a já

„Den, kdy jsem se seznámil s Jasnou Klárou, měl dobré šance stát se nejstrašnějším dnem mého života.“ Detektivní kancelář pro hledání ztracených bačkor? Jankova nová kamarádka má nejen komické jméno, ale i hodně ztřeštěné nápady! Když ale začne vyšetřovat opravdový zločin, Janek neváhá a přidá se. Jejich pátrání však neznamená jen spoustu legrace a dobrodružství, ale také skutečné nebezpečí.

Můžete si vypůjčit v Ústřední půjčovně pro děti a v Pobočce Březové Hory

 

GOLDSMITH, Mike

Od nuly k nekonečnu: matematické vychytávky, které musíš znát

Anotace: Užasni nad kouzly matematiky a rozlušti záhadu čísel! Tahle kniha je nabitá zábavou a nejrůznějšími fakty. Dozvíš se, proč je nula tak užitečná, co je vlastně googol a všechno mezi tím. Pokud ses někdy ptal sám sebe "K čemu je matematika?", tahle kniha je pro tebe jako stvořená. Matematika nikdy nebyla zábavnější.

Můžete si vypůjčit v Ústřední půjčovně pro děti a v Pobočce ZŠ Školní

 

PERPLIES, Bernd

Hrdinové z Dračí ulice. Tajemná korunovace.

Tři děti, jeden drak a spousta dobrodružství! Chystá se velká slavnost. Hmyzí národ Xixů žijící v Bondigoru bude mít novou královnu. Okamžik korunovace se blíží, a mladá královna najednou zmizí neznámo kam. Mezi hosty slavnostního ceremoniálu okamžitě vypukne panika. Každý totiž ví, že bez královny se z mírumilovných Xixů stanou zuřivé bestie. Je to jasné i kamarádům Tomrinovi, Hanisse, Sandovi a draku Fleckovi, a proto se ji okamžitě vydávají hledat. Najdou hmyzí panovnici dřív, než bude pozdě?

Můžete si vypůjčit v Ústřední půjčovně pro děti a jako e-knihu

 

BREZINA, Thomas

Panter ve strašidelném lese

Erik, Tina, Patti a Dominik jsou sehraná Čtyřka, která rozluští každou detektivní záhadu. Patti se v zoologické zahradě náhle ocitne tváří v tvář panterovi, který už ji několikrát vyděsil ve snu. Co za tím jen může vězet? Čtyřka se pustí do pátrání a dostane se na stopu podezřelému obchodu s léčivy.

Můžete si vypůjčit v Ústřední půjčovně pro děti, v Pobočce ZŠ Školní a v Pobočce Březové Hory

 

ŽÁČEK, Jiří

Encyklopedie pro děti 21

Srozumitelná hesla, trochu poezie i legrace a spousta obrázků – to je Encyklopedie pro děti 21. století. Obsahuje na osm set hesel od nejjednodušších a základních slov, s nimiž se dítě setkává od svého narození a velmi brzy chápe jejich význam (maminka, otec, babička), přes odborné pojmy z techniky, zeměpisu, biologie (automobil, cédéčko, světadíl, Austrálie, brambory, had, pavouk) až k abstraktům a filozofickým pojmům (cit, fantazie, zdvořilost, demokracie, náboženství

Můžete si vypůjčit v Ústřední půjčovně pro děti