S Klubem HP do skanzenu

Skanzen ve Vysokém Chlumci uchovává cenné památky venkovské architektury, které dokládají vývoj lidového domu od poloviny 17. do počátku 20. století na území Středočeské pahorkatiny a ve středním Povltaví. Do přírodního areálu, který se chystáme navštívit, jsou postupně přenášeny památky venkovské architektury středního Povltaví. Jedná se o obytné, hospodářské, technické a drobné sakrální objekty, které byly na původním místě ohrožené zánikem.
Komentovaná prohlídka interiérů vybraných staveb zabere asi hodinu, objednanou ji máme na 10.00. Volná prohlídka celého areálu trvá podle individuálního zájmu.
Sejdeme se v 8.15 na autobusovém nádraží v Příbrami, v Sedlčanech přestoupíme a ve Vysokém Chlumci bychom měli být po půl desáté. Předpokládaný návrat do Příbrami, opět s přestupem v Sedlčanech, je mezi 15.00-16.00.
Tentokrát toho moc nenachodíme, kdo by se tedy cítil ošizený, může místo autobusem dojít z Chlumce do Sedlčan pěšky (cca 6 – 7 kilometrů). Doporučuji větší svačinu, na pozdní oběd či lehčí občerstvení si můžeme zajít až v Sedlčanech, v Chlumci je to bohužel beznadějné.

Událost je ukončena.

Další akce

Květen 2023
Červen 2023
Nebyla nalezena žádná událost!