Co to je Knižní výzva? Vše, co Vás zajímá najdete tady:

Letos pořádáme již třetí ročník Knižní výzvy pro naše čtenáře, celoroční čtení knih, které odpovídají přesně daným tématům. Celkem máme 10 témat, která se můžete pokusit splnit. Samozřejmě bude probíhat slosování o ceny!
Více o tom, co byste o výzvě měli vědět a jak vše probíhá naleznete v následujících odpovědích na otázky.

Pro koho výzva je?

Knižní výzva je úplně pro každého, kdo má zájem soutěžit, objevovat nové knihy a má rád výzvy! Dospěláci plní všech 10 témat a děti alespoň 5 z nich.

Jak se jí zúčastnit?

Stačí si vyzvednout tištěný letáček na jakémkoliv oddělení nebo pobočce knihovny nebo si stáhnout leták elektronicky z webových stránek. Pak stačí začít číst odpovídající knihy.

Smím do výzvy použít knihu, kterou jsem četl dříve?

Do výzvy na rok 2022 se dají použít pouze ty knihy, které jste přečetli právě
v roce 2022. Nelze vypisovat knihy, které byly přečteny v roce 2021 a dříve.

Co když si žádnou knihu nevyberu? 

Na každé půjčovně je krátký seznam doporučených knih, z kterého si nějakou můžete zkusit vybrat. Knihovnice Vám velice rády pomohou s výběrem.

Mohu přečíst více knih?

Jednu přečtenou knihu lze použít pouze pro jedno z témat, ale v jednom tématu klidně můžete mít přečtených více různých knih. To už záleží jen na Vás!

Jak soutěžit?

Po přečtení a vyplnění všech přečtených knih, jména, příjmení, čísla čtenářského průkazu a věku odevzdáte vytištěný letáček na jakémkoliv oddělení nebo pobočce knihovny. Po zkontrolování témat budete zařazeni do slosování o ceny.

Kolik je výherců a o co se soutěží?

Vylosujeme celkem deset výherců (pět do 15 let a pět nad 15 let), kteří dostanou USB flash disky do počítače, knihy, záložky do knih a další ceny.

Do kdy výzva probíhá?

Knižní výzva je na celý rok 2022, tedy do 31. 12. 2022. Ještě do první poloviny ledna 2023 je možnost odevzdat letáky a být zařazen do slosování o ceny.