KNIHOVNA JANA DRDY PŘÍBRAM

Knihovna je pověřena výkonem regionálních funkcí.

ON-LINE KATALOG PRODLOUŽENÍ VÝPŮJČKY PŘIPRAVUJEME prodeti1 PRO KNIHOVNY

Vzdělávací lekce pro MŠ a ZŠ

Kromě knih si lze půjčovat také časopisy, komiksy a deskové hry. Deskové hry jsou rozdělené na ty, které půjčujeme domů a na hraní u nás v knihovně. V dětském oddělení knihovny probíhá i během roku pár besed pro školy. Pro děti se pořádají čtenářské a vědomostní soutěže. Některé soutěže běží pravidelně každý rok. Pořádá se každý rok Noc s Andersenem. Pravidelná setkání se SPMP.

 

Mateřské školky:

Výuka na přání: Téma: 
zvířátka v lese, domácí zvířátka, poznáváme stromy, co kvete a roste na louce, poznáváme lidské tělo, ovoce a zelenina, postavičky z večerníčku, roční období, základní orientace v knihovně, jak zacházíme s knihou, vánoce a velikonoce - zvyky a tradice, čtení pohádek, říkanky a básničky, pohádkové dvojice, hrajeme si na knihovníka, tvůrčí dílna - výroba záložek.

 

Základní školy:

1. stupeň:

1.tř.: základní orientace v knihovně, ukázka a prohlídka knih pro začínající čtenáře, kdo je spisovatel, prohlídka knihovny. Jak probíhá přihlášení do knihovny.

2.tř.: opakování z předešlé návštěvy, kdo je ilustrátor, prohlídka knih a orientace v knize. Hrajeme si na ilustrátora(soutěž, která bude vyhodnocena při další návštěvě ve 3.třídě.)

3.tř.: opakování z předešlé návštěvy, jak vzniká kniha, vyhodnocení soutěže o tři nejlepší ilustrace, dětské časopisy, ukázka známých ilustrací (děti přiřazují správného ilustrátora) čtení ukázek z nových dětských knih, jak vzniká kniha, kdo je spisovatel x autor, dětský kvíz

4.tř.: opakování z předešlé návštěvy, kdo byl Jan Drda, ukázka knih, něco o jeho životě, formální a textová prohlídka knihy, rozdělení celé knihovny – orientace, rozdělení literatury, rozbor knih k danému věku, ukázka webu knihovny

5.tř.: opakování z předešlých lekcí formou vypracované zábavné soutěže. Děti si zkusí co si odnesli z našich předešlých lekcí, pracují ve skupinkách. 

 

2. stupeň:

6.tř.: Seznámení s literaturou pro daný věk, seznámení s naučnou literaturou, jak se orientovat práce se slovníky a encyklopediemi orientace v katalogu jak správně vyhledávat z pohodlí domova, jak zarezervovat knihu a prodloužit výpůjčky. Kde po PB máme pobočky, co kde mohou najít

7.tř.: Podrobnější seznámení s naučnou literaturou, Jaké služby knihovna nabízí, praktická část hledání knih v regále na oddělení

8.tř.: hodinová samostatná práce s knihami a orientací v knihovně ( žáci dostanou předpřipravený pracovní list, do kterého musí zapsat informace např: autory děl, orientace v encyklopediích, v katalogu a vyhledat díla, vyhledat knihy ... )

fotogalerie3 informacni3 odkazy3 eknihy3 vydaneknihy3