Týden knihoven 2019 – 23. ročník (30. září - 6. října 2019)

books 1655783 1920V letošním roce proběhne ve dnech 30. září – 6. října 23. ročník Týdne knihoven! Tuto celostátní akci vyhlašuje pravidelně Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP). Pro letošní Týden knihoven navázal SKIP spolupráci se spolkem Wikimedia a již nyní vyzýváme knihovny, aby o prázdninách přidaly článek a fotografii o své knihovně na Wikipedii - nejlepší příspěvky knihoven oceníme v rámci Týdne knihoven 2019!

Týden knihoven s Wikipedií je společný projekt spolku Wikimedia Česká republika a Svazu knihovníků a informačních pracovníků (SKIP), který má za cíl v rámci Týdne knihoven 2019 (30. září – 6. října) vyzvat vás, knihovníky z celého Česka, abyste se zapojili do tvorby Wikipedie. Do čeho se můžete pustit?
Drobná editace v podobě přidání odstavce o knihovně do článku o obci/instituci, ke které vaše knihovna náleží, přidání fotografie vaší knihovny do článku, založení nového článku o vaší knihovně. Od účastníků našich knihovnických kurzů víme, že je náročné si v pracovní době na něco takového najít čas. Proto navrhujeme započítat dobu strávenou editováním do individuálního vzdělávání. Věříme, že zapojením se do Týdne knihoven s Wikipedií pomůžete nejen čtenářům Wikipedie snadno najít aktuální informace o vaší knihovně, ale že i vy sami se naučíte důležitou dovednost v podobě editování největší online encyklopedie, kterou jistě ve své profesi využijete i v budoucnu.
Těšíme se na vaše editace i případné dotazy, které nám můžete zasílat na e-mail knihovnywikimedia.cz
(www.skipcr.cz)

TK2019