Všichni žijem' v blázinci

07f4ff3dVe čtvrtek 15. října 2015 se od 18.00 hodin budete moci setkat na Zámečku s renomovaným psychiatrem MUDr. Radkinem Honzákem a zamyslet se spolu s ním nad způsobem života, který vedeme. Akce je součástí cyklu Měsíce pro duši, který každoročně pořádá Knihovna Jana Drdy ve spolupráci s Galerií Františka Drtikola Příbram.

 

O AUTOROVI
Narodil jsem se v Praze a zde jsem za svůj krátký leč bohatý život zažil nacistickou okupaci, tři roky demokracie, únorový puč, třídní boj, měnovou reformu, pád kultu osobnosti, Pražské jaro, sovětskou okupaci, smrt Jana Palacha, jednadvacet let normalizace, pád reálného socialismu a posledních více než dvacet let svobody, která sice má své mouchy, ale je tou nejhezčí dobou mého života.
Pracoval jsem jako psychiatr v léčebně,ve výzkumném ústavu, jako nemocniční konziliář, v ambulanci, v manželské poradně, v AT ordinaci, ve svépomocných pacientských organizacích, v několika redakcích,ve zdravotní škole, na lékařské fakultě i v postgraduálním vzdělávání. Všude jsem byl rád a kupodivu téměř největší uspokojení jsem našel v zaměstnání, které jsem původně nechtěl vzít.
Napsal jsem několik knížek. Odvahu hraničící s drzostí sepsání této poslední jsem sebral až po výzvě pracovníků nakladatelství Vyšehrad, jimž za ni děkuji. Jedinou jistotou, kterou ode mne mohli čekat, byla (a je) skutečnost, že mě práce pořád baví. Přesto to riskovali, ačkoliv se dnes knihy špatně prodávají.
Nemám rád mentorování, a ta jsem se v textu spíš rozdělil o svoji klinickou a hlavně osobní zkušenost. Tu a tam je zde i něco z vědy, ale ne moc. Konečnou podobu textu jsem teď v poslední korektuře přečetl po čtvrté – to každý autor už své dílo z duše nenávidí – a pocit, že by knížka mohla být užitečná, mě neopouští. Budu rád, když čtenáři zjistí totéž.
                                                                                                                                                                                                    Radkin Honzák

 

MPD A5