Knižní novinky

SifraVýběr z knižních novinek, které jsme pro vás připravili na našich půjčovnách.

 

 

 

 

 

 

 

MATTANELLI, Klára
Když se puberťačkám nevěří
Záznam myšlenek, zážitků a krátkých příběhů pohledem šestnáctileté dívky, která se snaží pochopit svět i samu sebe.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Škola

PRESTON, Douglas J.
Faraonova šifra
Smrtelně nemocnému Gideonu Crewovi se krátí čas, lékař mu dává nejvýš dva měsíce života. Ale co si má špičkový odborník a dobrodruh Crew počít, když firma, pro niž pracoval, končí svou činnost a její majitel už před časem přestal zaměstnancům platit? Gideon ani jeho kolega, také propuštěný Manuel Garza, si nechtějí nechat líbit, aby je bývalý zaměstnavatel Eli Glinn jen tak hodil přes palubu. Když si z firmy odnášejí své věci, náhodou si všimnou, že Glinnův počítač právě dokončil luštění šifry na starověkém disku z Faistu.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Březové Hory

FITZGERALD, Zelda
Věnujte mi valčík
Román Zeldy Fitzgeraldové, obsahující zřetelné autobiografické prvky a napsaný v průběhu její hospitalizace na psychiatrické klinice, zachycuje v podobě čtyř rozsáhlejších kapitol příběh nepříliš šťastného manželství Davida a Alabamy Knightových. Alabama se s Davidem seznámila v době, kdy jako důstojník sloužil v průběhu první světové války v jižanském městečku. V civilním životě je David úspěšným malířem, proto si může dovolit odstěhovat se s Alabamou po skončení bojů na francouzské jižní pobřeží, kde se Alabama pokouší o dráhu baletní umělkyně. Zároveň tu ovšem dochází k velké citové krizi.
Ústřední půjčovna pro dospělé

KUTSCHER, Volker
Goldstein
V čase hospodářské krize vrcholí ve Výmarské republice politický boj mezi nejrůznějšími frakcemi, především mezi komunistickými bojůvkami a nastupujícími nacistickými hnědými košilemi. Do tohoto prostředí rovněž zasahuje i činnost nelítostných gangů i mezinárodně hledaných zločinců. Jedním z nich je i Abraham Goldstein, jehož příjezd do Berlína s napětím očekává i komisař Rath. Zdaleka ovšem netuší, že Goldstein je již delší dobu ve městě, že se vyzbrojuje a připravuje k násilné akci...
Ústřední půjčovna pro dospělé a e-kniha

SETTERWALL, Carolina
Doufejme v to nejlepší
Jednoho rána najde Carolina svého partnera v posteli mrtvého. Zůstává sama jen s malým synkem a musí začít žít nový život.
Ústřední půjčovna pro dospělé a e-kniha

MARCH, Mia
Hledám Colina Firtha
V městečku Boothbay Harbor se potkávají tři ženy, které spojuje víc než obdiv ke Colinu Firthovi. Novinářka Gemma se chystá s hercem udělat rozhovor, který má zachránit nejen její kariéru. Bea Craneová se dozvídá, že byla adoptovaná, a vydává se proto najít svou biologickou matku Veroniku. Ta je široko daleko proslulá svými „léčivými“ koláči, a do města se vrací, aby čelila své minulosti. Nalezne trojice kamarádek to, co v městečku hledala?
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák a e-kniha

HERLIHY, Angela
Moje první kočička: jednoduchý a zábavný průvodce péčí o kočičího kamaráda
Kočky jsou nezávislá stvoření, přesto potřebují určitou míru každodenní péče, pozornosti a pochopení. Tento kompletní a praktický průvodce s veselými ilustracemi pomůže dětem kočku lépe poznat a poradí jim, jak o ni pečovat. Najdou v ní ale také skvělé nápady na hry, jako například Past na pamlsky, a návody na výrobu jednoduchých hraček.
Ústřední půjčovna pro děti

POKORNÁ, Kristýna
Králičí válečníci. 3, Ohnivá věta
Králíci řeší neobvykle spletitou a komplikovanou situaci. Krvavý Dráp se svými přívrženci ohrožuje všechny armády. Zlo vyvrcholí, když se pomocí lsti a násilí zmocní Temné armády. Mladý rádce Ohnivák se shodou nešťastných okolností stane velitelem a má starostí až nad hlavu. Odhalí také mnohá tajemství, která možná neměla být nikdy odhalena. Jde do tuhého.
Ústřední půjčovna pro děti a pobočka Škola

BŘEZINOVÁ, Ivona
www.bez-bot.cz
Kniha pojednává o problematice tělesně handicapovaných a je primárně určena pro teenagery. Je psána vtipným jazykem, bez jakéhokoli moralizování a zbytečného sentimentu. Střízlivě a úderně. Vtáhne proto do děje velmi lehce i dospělé, neboť i jich se příběh hlavního hrdiny týká - je nadčasový. Rukopis knihy byl konzultován s handicapovanými sportovci, s mnoha odborníky na danou problematiku...
Ústřední půjčovna pro děti a pobočka Škola

GREEN, John
Jedna želva za druhou
Šestnáctiletá Aza neměla vůbec v plánu pídit se po tajemstvích uprchlého miliardáře Rusella Picketta, ale v sázce je sto tisíc dolarů a její nejlepší a nejstatečnější kamarádka Daisy, se nemůže dočkat, až se společně pustí do vyšetřování. Aza se opravdu snaží. Snaží se být dobrou dcerou, skvělou kamarádkou, vzornou studentkou, a taky schopnou vyšetřovatelkou. Zároveň však bojuje s nekončícím vírem svých vlastních myšlenek, kterým není schopná poručit. Dlouho očekávaný návrat úspěšného autora bestsellerů Johna Greena, v němž se inspiroval svými vlastními zkušenostmi s mentální poruchou...
Ústřední půjčovna pro děti a e-kniha

 Duben copy