Novinky v půjčovnách Knihovny Jana Drdy

47821 2Výběr z knižních novinek, které si můžete půjčovat v našich půjčovnách od středy 30. září. Doufáme, že si nějakou pěknou knihu z naší bohaté nabídky vyberete.

 

 

 

 

 

 

 

 

BELLMANN, Heiko

Hmyz: nový průvodce přírodou.

Výpravná publikace obsahuje přes 450 druhů hmyzu z celé Evropy. Výstižné barevné fotografie, přehledné popisky a podrobné texty podávají mnoho zajímavostí a přibližují hlavní poznávací znaky jednotlivých druhů, stavbu těla a vývoj, způsob výživy, velikost a období výskytu a mnoho dalšího.

Můžete si vypůjčit v Ústřední půjčovně pro děti

 

OPATŘIL, Jan

Kapřík Metlík v řece. Navazuje na: Dobrodružství kapříka Metlíka

Autor znovu přináší poutavé příběhy hlavního hrdiny a jeho kamarádů, kteří si již získaly srdce mnoha dětských čtenářů po celé České republice.

Můžete si vypůjčit v Ústřední půjčovně pro děti a v Pobočce ZŠ Školní

 

KAHOUN, Jiří

Co se zdá medvědům.

Pod Placatou skálou v dřevěné chaloupce bydlí medvědí máma, medvědí táta a dva medvědí kluci - Pupík a Bříško. V téhle huňaté rodině se dějí samé dobré věci, a tak se i kapitoly jmenují po jednotlivých dobrotách, ať už je to dobrota oříšková, malinová, brusinková či dokonce zlatě sluníčková. Malí medvídci všechny tyhle věci sbírají a přitom zažívají spousty nečekaných dobrodružství stejně jako lidské děti.

Můžete si vypůjčit v Ústřední půjčovně pro děti, v Pobočce ZŠ Školní a v Pobočce Březové Hory

 

HAN, Jenny

Všem klukům, které jsem milovala.

Milostné dopisy mají mnoho podob. Lara nikdy žádný nedostala, ale pár už jich napsala. Nikdy nedala žádnému klukovi najevo, že ho má ráda. A když už nechtěla být zamilovaná, napsala dopis o tom, jak se cítí, pečlivě ho zapečetila a schovala do krabice pod svou postelí. Ale jednoho dne dopisy z krabice zmizí a Lara zjistí, že je někdo rozeslal.

Můžete si vypůjčit v Ústřední půjčovně pro dospělé, v Ústřední půjčovně pro děti, v Pobočce ZŠ Školní a jako e-knihu

 

KUBICA, Mary

Hodná holka.

Mia Dennettová, "hodná holka" z rodiny prominentního soudce, se jednoho večera vypravila do baru, kde se měla sejít se svým příležitostným přítelem, ale když on na schůzku nedorazí, odchází s tajuplným cizím mužem. Colin Thatcher jí zpočátku připadá jako ideální kandidát pro vztah na jednu noc, ale záhy se ukáže, že když souhlasila, že s ním půjde domů, udělala největší chybu svého života. Colin měl za úkol Miu unést a předat ji svému zaměstnavateli, který ji hodlal použít k vymáhání výkupného. Ale celý plán se radikálně změní v okamžiku, kdy se Colin rozhodne Miu místo toho ukrýt v odlehlé chatě v hlubokých lesích.

Můžete si vypůjčit v Ústřední půjčovně pro dospělé

 

FEY, Diana

Deník bulimičky: otevřená zpověď ženy, která pochopila, že život s každodenním zvracením je vážně k zblití.

Děsivě upřímný, tragikomický příběh, v němž zvítězila životní odvaha. Dianě bylo čtrnáct let, když začalo její martyrium: po slavnostní vánoční večeři si poprvé v životě strčila prsty do krku a zažila bláznivou radost z toho, že se jí povedlo vyzvracet. Drsné zážitky líčí s nádechem černého humoru, popisuje neuvěřitelnou sílu nemoci, která člověka dostane až na samotné dno. I to, jak nad ní přece jen dokázala zvítězit.

Můžete si vypůjčit v Ústřední půjčovně pro dospělé, v Ústřední půjčovně pro děti, v Pobočce Křižák a v Pobočce Březové Hory

 

ŠLECHTA, Vladimír

Lovci přízraků.

 Chronologicky sedmá kniha Oggerdovského cyklu. Měla to být "dovolená u moře". Tak jsem si to alespoň představoval. Na cestě do Anatarchonne jsme však našli tělo zavražděného velitele místní vojenské posádky. Objasnění vraždy se rázem stalo prioritou číslo jedna. Neměli jsme po ruce žádného detektiva, proto jsem se musel ujmout vyšetřování já, Gowery Fink. Detektivní román z postapokalyptického světa.

Můžete si vypůjčit v Ústřední půjčovně pro dospělé

 

DÁN, Dominik

Rudý kapitán. Šestá kniha ze série Případy Richarda Krauze (Naše Mesto)

Při rekonstrukci starého hřbitova objevili dělníci v jedné z rakví lebku, do níž byl vražen velký hřeb. Bylo jasné, že nebožtík zemřel násilnou smrtí. Na místo hrůzného nálezu byli přivolání detektivové z oddělení vražd - začínající Richard Krauz a zkušený Eduard Burger.

Můžete si vypůjčit v Ústřední půjčovně pro dospělé

 

ČEŠKA, Stanislav

Případ nitravské mince: zločiny na Velké Moravě. Navazuje na: Případ hrozničkové náušnice. -- Následuje: Případ zrazeného krále. -- Obsahuje bibliografické odkazy. -- Čtvrtý díl ze série Zločiny na Velké Moravě

Hlavními hrdiny a velkomoravskými „detektivy“ jsou opět Slavomír, kníže z mojmírovského rodu, a jeho vikinský přítel Erik. Příběh začíná roku 866 na Veligradu. Kupec Bojata se právě vrátil z Řezna a přináší překvapenému Slavomírovi dopis s prosbou o pomoc od bavorského krále Karlomana – protivníka, posléze spojence a nyní opět protivníka Moravanů. V Řezně se objevují padělané denáry, které jsou zřejmě přiváženy z Moravy. Slavomír tomu nechce uvěřit, protože na Moravě se mince nerazí. Pomoc však slíbí. Když potom doprovází Konstantina s Metodějem do Nitravy, narazí na povražděné kupce a falešné mince….

Můžete si vypůjčit v Ústřední půjčovně pro dospělé a jako e-knihu

 

PICOULT, Jodi

Čas odejít.

Jenna se nikdy nevzdala naděje, že jednou najde svoji mámu Alici. Ta totiž zmizela, když její kolegyni v rezervaci udupal slon. Anebo to bylo celé jinak. Světový bestseller.

Můžete si vypůjčit v Ústřední půjčovně pro dospělé, v Pobočce Křižák a v Pobočce Březové Hory

 

HORKÝ, Zdeněk

Zfetovaná duše.

Vyučili jste se v atraktivním oboru, chcete podnikat, oženit se a dobře si žít. Jenže v podniku se hromadí dluhy. Zpočátku si půjčujete a hrajete na automatech. Stane se z vás gambler a dluhy narostou. Sázíte na sportovní utkání a jako řidič kamionu dřete do úmoru, ve vedru i mrazu, daleko od domova. Ironií osudu je vaše práce živnou půdou pro nekalé kšefty a přitahuje podvodníky, zlodějíčky, spekulanty, lichváře; drogoví dealeři a smažky se přidají sami. Ale to už vás má v hledáčku policie. Ve vazbě a vězeňské cele si peklo své závislosti uvědomíte až na dřeň. Toužíte žít jinak, už kvůli malému synovi a rodičům, které milujete. Budete však mít dost sil na obrat a nový začátek?.

Můžete si vypůjčit v Ústřední půjčovně pro dospělé, v Pobočce Křižák a jako e-knihu

 

large