Knižní novinky - leden 2019

6Pojďte se podívat na výběr z novinek, které jsme pro vás připravili na měsíc leden. Všude je zima a plno sněhu, ale v teple u kamen, to se to bude číst...

 

 

 

 

 

 


GARY, Romain
Světlo ženy
V Paříži se náhodně setkají Lydia a Michel. Oba prožívají nezměrný zármutek po ztrátě svých blízkých. Ale ještě není čas na nový vztah, vzpomínky jsou hluboké a bolestné. Je to příběh o lásce a smrti a touze žít a milovat, o oddanosti, o tom, co pro muže znamená žena a pro ženu muž.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák


RIDER, Catherine
Polibek v Paříži
Newyorčanka Serena si všechno tak krásně vysnila: Paříž, město lásky, těsně před Vánoci, umělci, sníh a kavárničky - prostě čistá romantika! A aby si to užila ještě víc, vyrazí tam se sestrou. Jenže ta se místo toho rozhodne jet za svým nejnovějším objevem do Madridu a Serena zůstane sama v cizím městě. Prostě děs. Jean-Luc se nedávno rozešel s přítelkyní a teď musí rychle dodělat svůj fotografický projekt do školy. A tak není příliš nadšený vyhlídkou, že se bude muset starat o americkou turistku, kterou mu dohodil jeho kamarád...
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák


GILLEROVÁ-BREZNÍKOVÁ, Katarína
Kroky v dešti
Láska v nelehké době socialismu, utajený sňatek, manželova zrada. Středoškolačka Jolana se s tím vším musí smířit ještě před maturitou. O více než třicet let později čelí její dcera Diana následkům špatného rozhodnutí, které tragicky změní život její rodiny. Diana se postupně vyrovnává s novou situací, hledá východisko a nechtěně přitom objeví tajemství z minulosti svých blízkých... Minulost se nedá utajit. Spletitý příběh jedné rodiny od populární slovenské autorky.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák


PONCAROVÁ, Jana
Podbrdské ženy
Příběh o nelehkých lidských osudech v podhůří Brd na pozadí událostí minulého století. Emílie zažije bolesti války i nástup komunismu – ale možná ještě horší jsou pro ni samota a odcizení, které pociťuje v manželském životě. Také její dcera Jana se cítí zavržená, rodičovské lásky zažila málo a sama ji neumí předat dál. Dokáže poslední z podbrdských žen Johanka zlomit rodinnou kletbu a zbavit se tíže samoty?
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák a pobočka Březové Hory


CIMINO, Al
Příběh kryptologie: od starověkých šifer po kvantovou kryptografii
Umění války se nespoléhalo pouze na palebnou sílu, zásadní byla také strategie vedení boje a utajení důležitých informací před nepřítelem. Kódy a šifry hrály důležitou roli již v daleké minulosti, Al Cimino se podrobně zabývá vznikem prvních z nich.
Studovna


PHIPPS, Selwyn E.
Společnost kouzelných jednorožců: oficiální průvodce
Po staletích utajení vydává legendární Společnost kouzelných jednorožců svůj první oficiální průvodce. Učení milovníci jednorožců sestavili pokladnici jednorožčích znalostí - veškerá fakta i mýty od A do Z. Dozvíte se také o historii společnosti - od jejího založení až do dnešního dne - a jak se stát členem. Kniha plná krásných ilustrací vás provede dějinami těchto mytických stvoření a nechá vás nahlédnout i do jejich kouzelné budoucnosti.
Pobočka Škola


KROLUPPEROVÁ, Daniela
Sněhová víla: vánoční pohádka
Sněhová víla přichází tak jako každý rok na zem, aby dohlížela na sněžení. Zlý čert však na ni seslal kouzlo, které způsobí, že je jí taková zima, že nemůže pracovat. Víla se od moudrého výra dozví, že ji může zachránit jedině petrklíč. Všude za okny jsou však jenom vánoční hvězdy či vánoční kaktusy. Víla je zoufalá. U kostela ji však uvidí malý chlapec a vezme ji do dlaní. Jmenuje se Petr a má zvláštní příjmení – Klíč. Zlé kouzlo je zlomeno a pro vílu je to ten nejkrásnější vánoční dárek.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka Škola


BANFI, Cristina M
Úžasný svět včel
Publikace přináší jak základní informace (jak vznikly včely, jaká je stavba jejich těla, jak probíhá proces opylení či rojení, jak spolu včely komunikují, jaké jsou včelí výrobky), tak zajímavosti (kde a jak se o včely začali zajímat lidé, jaká zvířata mají ráda med, dějiny medu a mnoho dalšího).
Ústřední půjčovna pro děti


VÍTKOVÁ, Markéta
Narozeninová kočka: interaktivní kniha a audio CD
Děda má plnou hlavu starostí. Rád by vymyslel pěkný dárek pro babičku k narozeninám. Je však nevidomý, a tak bude potřebovat pomoc od svých rozpustilých vnoučků. Kdo ví, jak se povede babičku překvapit a zda bude mít z dárku radost. Kniha je vydána se souběžným textem Braillovým písmem pro nevidomé a reliéfními obrázky. Přibližuje tak svět nevidomým i ostatním, kteří mají zrak v pořádku.
Ústřední půjčovna pro děti a pobočka Křižák


DE WITTE, Christina
Kompletní příručka přežití pro holky: o lásce, image škole a hlavně o tom, jak zvládnout život a být v pohodě
Kniha se věnuje všemu podstatnému, co dnešní dospívající dívky tolik řeší - od závažných témat, jako jsou přátelství, láska, vztahy v rodině, genderové otázky, šikana ve všech podobách či tlak vrstevníků i rodiny, až po aktuální otázky spojené s životním stylem a image.
Ústřední půjčovna pro děti

L2019