Knižní novinky na říjen

AAAAVýběr z knižních novinek připravených pro vás v našich půjčovnách.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LANGDALE, Carter
Aligátor v koupelně
Autor pracoval dlouhá léta jako inspektor u britské Královské společnosti pro prevenci krutého zacházení se zvířaty a v knize shrnuje nejvýraznější příběhy ze své praxe, zasazené v malebných venkovských kulisách anglického hrabství Yorkshire.
Pobočka Křižák

HLOUŠEK, Milan
Andělé usínají v New Yorku
Sociálně psychologický román, plný ztracených a zraněných existencí, volně navazuje na autorovu knihu Letní noci bez konce. Příběhy i postavy jsou fiktivní, jejich osudy jsou spojené s drogami, prostitucí, domácím násilím, každá z postav si ve svém životě "sáhla na dno". Autor jejich vnitřní pocity a stavy popisuje citlivě a s pochopením. Napínavý děj se odehrává mezi Portugalskem, Španělskem, Českem a Spojenými státy. Volně navazuje na Letní noci bez konce.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Březové Hory

YOUNG, William P.
Křižovatky
Mysl Anthonyho Spencera se po úrazu probouzí v krajině, která zrcadlí Tonyho dosavadní život - zarostlá a nehostinná, opuštěná. Až na toho, který se rozhodl Tonyho nikdy neopustit a pomoci mu nalézt sílu, způsob a především důvody, proč se změnit.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák, pobočka Březové Hory

ADAMEC, Miroslav
To dáme, dědo!: přiměřeně nevýchovné příběhy
Martin má mámu a tátu, kteří jej především vychovávají a pak má hodnou babičku a dědu Nej-dědu, vynalézavého domácího kutila s duší malého kluka. Děda svého vnoučka také vychovává, ale svým originálním způsobem. Ve třech příbězích se čtenáři dozvědí, že pro zdravý vývoj dítěte je nejlepší, když si vše vyzkouší co nejdříve. A tak Martin pozná, jaké to je se pořádně spálit, zkoušet lítat a co to znamená oko za oko, zub za zub. Takže o Martinovu výchovu už je postaráno a ještě si přitom s dědou užijí plno legrace i napětí.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka Škola

HADWIGEROVÁ, Eva
U6: úžasný svět vědy
Robot Advee, povýšený pan Továrník a jeho nešikovný asistent Ducháček provedou zvídavé čtenáře tentokrát úžasným světem vědy a ukážou, že i věda je vlastně ohromné dobrodružství a taky skutečná zábava. Knížka vznikla podle oblíbeného televizního cyklu ČT a navazuje na řadu knih "U6 Úžasný svět techniky". Poslouží též jako osvěžující pomůcka a inspirace pro školní vyučování... pro čtenáře od 9 let.
Pobočka Škola

RECK, Jared
Já a holka odvedle
Patnáctiletý Matt Wainwright má v hlavě zmatek. Nedovede říct své nejlepší kamarádce Tabby, co k ní cítí, v basketu se mu poslední dobou vůbec nedaří a jediným místem, kde si připadá v pohodě jsou hodiny angličtiny. Psaní esejí a ujetých básniček mu pomáhá vyjádřit složité emoce. Kdyby byl tohle film, Tabby by se do něj zamilovala a všechno by dobře dopadlo. Jenže takhle to nefunguje.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka Škola

Rijen