Knižní novinky v našich půjčovnách

big nesmrtelni ochranci m0f 346883Přinášíme vám zajímavý výběr z knižních novinek, které jsme pro vás nakoupili na léto.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DODD, Christina
Žena, která nemohla křičet
Merida Falconová je úchvatná krasavice, trofejní manželka, která má, zdá se, všechno… až na to, že nemůže mluvit. Celých devět hořkých let posluhovala bohatému starému manželovi, doprovázela ho na každém kroku, plnila veškerá jeho přání a příkazy. Po mužově smrti Merida zmizí… a znovu se objeví ve Virtue Falls s novým jménem, novým vzhledem a plánem, jak se pomstít muži, kterého milovala, ale který ji zradil a opustil, zanechal ji němou, těžce zraněnou a vydanou na pospas tyranskému majetnickému starci…
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák a e-kniha

VANĚČEK, Jan
Život s úsměvem
Humorné povídky a psané vtipy prokládá kreslenými anekdotami Miloslav Martenek.
Ústřední půjčovna pro dospělé

LI, Winnie M.
Temná kapitola
Když zcestovalá Američanka Vivian potká Johnyho, netuší, jak moc se její život změní. Tento dospívající chlapec pochází z irské komunity žijící na okraji společnosti, kde je násilí na ženách samozřejmostí. Jejich setkání skončí tragicky a z nevinného výletu se rázem stane temná kapitola Vivianina života...
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Březové Hory a e-kniha

KARAOSMANOGLU, Yakup Kadri
Cizinec
V rozvalinách po bitvě na turecké řece Sakarya najdou vojáci ohořelý sešit popsaný poznámkami. Jedná se o zápisky Ahmeta Celala, který v bojích za tureckou nezávislost utrpěl zranění a léčí se v zapadlé anatolské vísce. Vesničané přijímají svého istanbulského krajana s nedůvěrou, která časem přerůstá v otevřené nepřátelství. Inteligentní vlastenec, stoupenec Kemalových snah o záchranu Turecka, naráží při každém pokusu o sblížení na nepochopení prostých lidí, kteří byli po staletí udržováni v nevědomosti a bídě hmotné i duchovní. Stává se cizincem ve vlastní zemi. Zásadní román moderní turecké literatury.
Ústřední půjčovna pro dospělé

RIAZI, Karuna
Ztraceni ve hře
Když dvanáctiletá Fárí poprvé spatřila nádhernou krabici s neznámou hrou uvnitř, určitě ji nenapadlo, že by v ní hráči mohli zůstat uvězněni! Když se ale její malý bráška ztratí v kouzelném městě, nezbývá jí a jejím dvěma kamarádům nic jiného, než začít hrát. Vyřeší obtížné úkoly, které pro ně připravil vládce kouzelného světa? Podaří se jim osvobodit bratra a ostatní děti, které ve hře uvízly? Dokážou čelit nástrahám a dostat se domů. Pro čtenáře od 11 let.
Pobočka Školní a e-kniha

ROSOVÁ VÁŇOVÁ, Šárka
Moje dětství na draka
Jaké bylo dětství v roce 1973? Sladká vzpomínka pro rodiče, rozpustilý příběh pro jejich děti… Vitacit, Pedro, hlasatelky v televizi, tranďáky i úžeh kvůli mrkváčům! Jestlipak si ještě pamatujte na tu počeštěnou zkratku CCCP, ve které figuroval car a carevna? A jak si s takovou delikátností poradil Šárčin tatínek - kutil, umělec, sem tam nervák a topič myší?
Ústřední půjčovna pro děti a pobočka Březové Hory

SCHREFER, Eliot
Nesmrtelní ochránci. První kniha ze série Spirit animals: Soumrak strážců
 Conor, Abeke, Mej-lin a Rolan patří mezi hrstku vyvolených, kterým se podařilo přivolat legendární zvířata - Velké strážce, kteří se znovuzrodili, aby chránili svět. Nyní se v různých koutech Erdasu začala objevovat další spojení mezi dětmi a spirituálními zvířaty. Zároveň se ale začala probouzet temnota. Má moc přetrhnout pouto se spirituálním zvířetem a rozpoutává řádění, které se šíří po celém světě.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka Škola a e-kniha

KROLUPPEROVÁ, Daniela
Taje olivového háje
Malou vílu odnese vítr mistrál z hor do zahrady opuštěného domu na pobřeží Provence. Víla se o zahradu začne starat a na nový domov si postupně zvykne. Seznámí se i s vílou žijící ve vesnické kavárně, takže už není sama. Na popud místního faráře se víly rozhodnou udělat dobrý skutek: najít majitele brýlí, jež leží zapomenuté v altánu za domem. Brýle patří zvláštnímu mladíkovi jménem Benedikt, který sepisuje jména větrů a věří, že na světě existuje strom vyšší než sto metrů. Nakonec se za ním vypraví po moři až na jiný světadíl.
Ústřední půjčovna pro děti a pobočka Škola

Cerven