Knižní novinky

22Výběr z nových knih, které jsme pro  vás připravili v našich půjčovnách.

 

 

 

 

 

MARTIŠKOVÁ, Petra
O nezbedné čertici
Pohádkový příběh o malé nezbedné čertici Lili, která se i se svým kamarádem Jonášem dostane nedopatřením do světa lidí a musí udělat tři dobré skutky, aby se mohla vrátit zpátky domů. Stihnout to do Vánoc a přitom chodit do lidské školy, poznávat nové věci i kamarády bude pěkně těžké...
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka Škola, pobočka Březové Hory


KŘESŤANOVÁ, Lucie
Pohádky z pražských uliček
O lidech je známo, že jsou vrtošiví. Mají ve zvyku působit občas potíže, proto se musí o pořádek v Praze starat ještě někdo jiný. Někdo s dobrou pamětí a nesmrtelnou duší. Jsou to víly, skřítkové, duchové, vodníci, pidimužové a ještě další kouzelné bytosti ze starých ulic. Pamatují velice, ale velice dávné časy, kdy ještě v Praze vládla česká knížata a ulice nebyly dlážděné jako dneska. Vydejme se tedy do pražských uliček za nimi a za pohádkou.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka Škola


SCHAAPMAN, Karina
Dům myšek. Pouť
Ve městě je pouť. Sam a Julie pozorují stavbu jednotlivých atrakcí. Bude tam velikánská horská dráha, která bude sahat až do třetího patra Domu myšek. Nemůžou se dočkat, až se na ní svezou. Ale je tu jeden problém: za atrakce se platí, a oni nemají peníze. Spolu s vetešníkem vymyslí plán, jak si přivydělat... Další pokračování unikátní obrázkové knihy si rádi prohlédnou nejen nejmenší, ale i starší děti a jejich rodiče.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka Březové Hory


HAWCOCK, Claire
Čti mi před spaním
Tato knížka pomůže vašemu dítěti lépe usínat! Její předčítání před spaním zbaví dítě úzkosti a uklidní jeho mysl. Vyprávění o tom, jak se zvířata ukládají k spánku, vyvolává představy, které pomáhají uvolnit tělo. Opakování klíčových slov ukolébává a uvádí do ospalého stavu. Spojení čteného slova s klidným a důvěrně známým vyprávěním vytvoří pro dítě příjemnou atmosféru potřebnou ke spokojenému usínání.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka Škola


PAVLÁSEK, Lukáš
Ajťák vrací úder
Kniha navazuje na titul: Z deníku ajťáka. Náš hrdina vyleze ze své ajťárny a vydá se do normálního světa, podlehne kouzlu televizní zábavy, pojede na vodu a rockový festival, osudově se zamiluje a naváže vztah rovnou se dvěma ženami najednou. Jak dopadne tento střet ajťáckého světa s běžnou realitou? Jak si čistá ajťácká duše poradí s běžným lidským pokrytectvím? Nebude toho na něj trochu moc? Ustojí to bez následků nebo zjistí, že být normálním člověkem není pro něj a vrátí se zpět do svého Hnízda?
Pobočka Březové Hory


MURAKAMI, Haruki
Birthday girl
Tajemný příběh mladé dívky, který se odehraje na den přesně na její dvacáté narozeniny. Ten den musela zaskočit za kamarádku v restauraci. A náhoda tomu chtěla, že zrovna ten večer to byla ona, kdo má dovézt majiteli podniku jeho večeři do šestého patra. Postarší noblesní muž, kterého vidí poprvé a naposledy v životě, působí dobráckým, ale i záhadným dojmem – nabídne jí, že jí splní jakékoli přání. Přání, které nebude možné vzít nikdy zpět….
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák, pobočka Škola


MOSTRÖM, Jonas
Domino
Během noční služby v nemocnici záhadně zmizí vedoucí lékař Erik Jensen. Na stejném místě o tři dny dříve zmizel také psychiatr Thomas Hoffman. V obou případech pachatel zanechal na místě činu destičku domina… Policie opět požádá o pomoc Nathalii Svenssonovou, psychiatričku specializující se na profily vrahů. Když Nathalie zjistí, že její sestra Estelle je poslední, kdo viděl Erika Jensena naživu, neváhá se do případu zapojit...
Ústřední půjčovna pro dospělé a e-kniha


ROLAND, Paul
Život v třetí říši: každodenní život v nacistickém Německu mezi lety 1933-1945
Kniha Život ve Třetí říši ukazuje na základě rozhovorů s pamětníky a také soukromých dopisů a deníků, jak vypadal život v Německu od prvních dnů vlády nacistické strany až po závěrečné hodiny „tisícileté říše“. Autor názorně ukazuje, jak Hitlerův kult prostupoval veškerými rovinami fungování státu i života jeho obyvatel – vzděláním, prací, lékařskou péčí, soudním systémem, fungováním církví, sportem, uměním i rodinným životem. Před čtenářem tak vyvstává ostrý kontrast mezi oficiálním heslem nacistické propagandy „Jeden národ, jeden vůdce“ a drsnou realitou života v Třetí říši.
Ústřední půjčovna pro dospělé


ROBERTS, Nora
Žhavé doteky
Kniha z edice zdvojených milostných romancí zkušené americké autorky nabízí dva příběhy plné letního slunce a svodů.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka Březové Hory a e-kniha

Brezeen