Novinky v našich půjčovnách

BooksVýběr z knižních novinek, které jsme pro vás nakoupili, a které si můžete k nám přijít vypůjčit.

ŠŤOVÍČEK, Jan
Špicberky: království ledních medvědů
Šest zkušených cestovatelů, horolezců a lyžařů se po pěti letech příprav vydává na Špicberky, aby zjistili, že je všechno jinak: plachetnice, která je měla přepravit přes polární moře, nejspíš vůbec neexistuje, tolik testovaná lyžařská vázání praskají mrazem a celkový střet s realitou polárních ostrovů je mnohem tvrdší, než si kdo představoval.
Ústřední půjčovna pro dospělé

MEYS, Sofie
Tvoříme z betonu: na zahradu i do interiéru
Objevte kouzlo betonu na zahradě i v interiéru také vy! Překonejte nechuť k jeho používání! Budete se při čtení této knihy divit, jaké krásné výrobky z něj lze vyrobit, a nemusí to být jen dlaždice či obrubníky záhonů.
Ústřední půjčovna pro dospělé

BAUER, Jan
Sláva a pád přemyslovských králů
Přemysl Otakar I., Václav I., Přemysl Otakar II., Václav II. a konečně Václav III., to jsou jména nejslavnějších králů přemyslovské dynastie, kteří byli faktickými budovateli českého státu. Zatímco jejich předchůdci počínaje prvním pokřtěným českým knížetem Bořivojem se rozdílnou mírou zasloužili o jeho základy, vyjmenovaní dědiční králové rozhodným způsobem vstoupili do evropské historie.

ENGER, Thomas
Smrtelná rána. Pátá kniha ze série Henning Juul
Henning Juul sedí v loďce, klouzající po vodní hladině temného lesního jezírka. Naproti němu sedí ozbrojený muž a na dně loďky leží černý igelitový pytel s mrtvolou, kterou muž zanedlouho svrhne do vody. Henning ví, že ho brzy potká stejný osud, a snaží se vnitřně přijmout svůj úděl. Uplynuly dva roky ode dne, kdy Juul při požáru ve svém bytě, který někdo úmyslně zapálil, přišel o syna Jonase. Od té doby vytrvale pátrá po viníkovi této tragédie. Postupně rozkrývá jeden kriminální případ za druhým a stopy, které sleduje, nyní konečně vedou k rozuzlení...
Ústřední půjčovna pro dospělé, e-kniha

MCKINLEY, Tamara
Slibuji ti, Annabelle
Přehnaná otcova přísnost donutí mladičkou Annabelle utéct z domova do Paříže. Tady prožívá nádherně bezstarostný čas, bohémská atmosféra města jí učaruje a navíc zde potká osudovou lásku, charismatického malíře Henriho. Do jejich životů krutě zasáhne válka. Henri odjede na frontu, Annabelle nemá peníze na vlastní obživu a ještě k tomu čeká dítě...
Paříž (Francie).
Pobočka Křižák

BROOKES, Adam
Noční dravec
Z pracovního tábora uteče po dvacetiletém věznění muž přezdívaný Burák a prchá přes pouště severozápadní Číny. Před svým zatčením pracoval pro britskou tajnou službu, ale po návratu do Pekingu zjišťuje, že se mezitím vše změnilo a v nebezpečných uličkách velkoměsta mu hrozí smrt...
Ústřední půjčovna pro dospělé, e-kniha

TAYLOR, C. L.
Lež: psychothriller
Jane Hughesová je se svým životem naprosto spokojená. Bydlí v malé vesnici ve Walesu, má milujícího partnera a zajímavou práci ve zvířecím útulku. Taková idylka, řeklo by se. Věc má ale háček: celý její život je lež. Jane Hughesová ve skutečnosti neexistuje...
Pobočka Křižák, e-kniha

ČERNÁ, Karin
Tajemství kouzelného
Je to jen náhoda, že Vítek s Adélkou objevili zvláštní keř obsypaný voňavými bobulemi a nedlouho nato i tajemnou knihu? Jako kouzlem se děti dostanou do nitra tajemného keře, kde se jim otevře úplně neznámý svět. Po ztrátě vzácné knihy naleznou pouze jednu vytrženou stránku s nejasnými nápovědami. Postupné sledování stop je zavede na neznámou cestu, na které budou muset překonat spoustu překážek. A díky tajemnému světu kouzel nakonec Vítek s Adélkou získají to nejcennější - pevné přátelství.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka Škola

ŠOLTYS, Vladimír
Tajemství kouzelného pírka: příběhy z muzea
Co se stane, když malá Vlaďka jednoho dne objeví kouzelné pírko? Jaké neuvěřitelné události se přihodí v jednom zdánlivě obyčejném muzeu? Na velkou proměnu tam trpělivě čekají ptačí cestovatelé z celého světa a jejich příběhy seznámí děti nejen s ptačími hrdiny, ale i s muzeem jako takovým, kde se odehraje velké dětské dobrodružství s dobrým koncem! Vždyť není muzeum jako muzeum. A v tom Vlaďčině se dějí opravdu prapodivné věci.
Pobočka Škola a e-kniha

STRID, Jakob Martin
Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce: (neboli o tom, jak byl Jeremiáš Bartoloměj Severýn Olsen znovu ustanoven právoplatným starostou Sluníčkova, k veliké radosti všech obyvatel městečka, až na jednoho)
Kocourek Macík, slon Sebastián a profesor Glukóza vyplouvají v obrovské hrušce hledat Tajemný ostrov. Bohatě ilustrovaná kniha pro děti od 5 let.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka Škola

KEMP, Anna
Psi nebaletí
Okouzlující a humorný příběh malého psa Biffa, který ze všeho nejvíc na světě miluje hudbu, světlo měsíce a drobné krůčky po špičkách. Je pevně přesvědčený o tom, že není pes a má jeden velký sen – chce se stát balerínou a být na všech plakátech...
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka Škola, pobočka Březové Hory

KALETOVÁ, Lucie
Primáček. Klíč od světa pohádek
Primáček se svými přáteli budí každé ráno děti ke sledování pohádek. Zdálo by se, že jeho život je jednotvárný, ale opak je pravdou! Jednoho dne se do jeho domu vplíží tajemný vetřelec. A ráno chybí Primáčkův klíček, kterým se tato pohádková bytost podobná budíku natahuje. To však není vše! Ukáže se, že klíček je důležitý nejen pro Primáčka, ale pro všechny lidi i obyvatele říše pohádek. Nastává dobrodružná honba za zlodějem, nejen po všech koutech země, ale i vesmíru.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka Škola, pobočka Březové Hory

IVIE, Jackie
Láska přes oceán
Milostný a společenský příběh z poslední čtvrtiny 18. století, kdy angličtí osadníci v Americe vypověděli poslušnost mateřské zemi.
Ústřední půjčovna pro dospělé

Knihyzari