Novinky v půjčovnách Knihovny Jana Drdy

7Výběr z knižních novinek, které jsme pro vás nachystali na pulty našich půjčoven. Přijďte si vybrat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ZIMOVÁ, Michaela
Trampoty kocoura Toma.
Malý kocourek Tom si musí zvykat na novou rodinu, kterou tvoří nafoukaná kočičí lady Apsara a mazaný kocour Mikin. Přes počáteční nepřátelství si kotě nakonec jejich přízeň získá. Když pak celá parta vyrazí s rodinou na chalupu, to pravé kočičí dobrodružství teprve začíná.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka Škola

SMOLÍKOVÁ, Klára
Vynálezce Alva. 2
Vynálezce Alva je tu zpět a s ním spousta úžasných vynálezů! Společně s Denisou a Filipem navštíví divadelní představení, budou dohlížet na hladký průběh svatby Alvovi sestřenice a vypraví se na výlet říčním parníkem. Pro každou situaci má Alva připraveno hned několik originálních vynálezů. Umí postavit stavbomet, kterým plánuje zvětšit knihovnu, nebo superkaštanovač na vyhledávání posledních zakutálených kaštanů po celém parku.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka Škola

KOCOUREK, Jaroslav
Stará řemesla.
Více než 450 fotografií a poutavý text vás seznámí se starými řemesly, která nyní známe většinou už jen z muzeí. Dozvíte se, jak byla řemesla organizovaná, co byla bratrstva, mistři, tovaryši, učedníci, jak složité byly cechovní zkoušky nebo jaká měli řemeslníci privilegia i povinnosti. V popisu jednotlivých řemesel se dočtete, jak se řemeslníkům žilo, jaké vážnosti se jim dostalo a co potřebovali ke své živnosti. V této knize je představeno 18 živností, např. lékárenství, cihlářství, rukavičkářství, mydlářství.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka Škola a studovna

NOVOTNÝ, David Jan
Pohádky z Ementálu.
Dvacet pohádek, odehrávajících se od konce doby kamenné k začátku doby železné uvádí na pravou míru to, co se děti učí o pravěku. Kdo začal jako první chovat slepice, kdo začal jako první pěstovat obilí, péct chléb, vyrábět hrnce, splétat provazy, vyrábět voňavé jitrnice? Byl to přece pračlověk Ementálský, žijící v údolí řeky Emme. Že o něm dějepisci jakživo neslyšeli? To mají z toho, že nečtou pohádky.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka Škola

LUPER, Eric
Lovci klíčů. Záhada měsíčního kamene.
Cleo a Evan mají tajemství. Je to sbírka knih tak nebezpečných, že se musí držet pod zámkem. Ve stránkách jedné z nich jim zmizela kamarádka. Jejich úkolem je najít klíč, který ji osvobodí.
Pobočka Škola a e-kniha

ALBERTALLI, Becky
Probuzení Simona Spiera.
Šestnáctiletý Šimon už nějakou dobu ví, že je gay, ale ještě není připravený sdělit to okolnímu světu. Jedinou výjimkou je tajemný Blue, se kterým si Šimon už několik měsíců vyměňuje e-maily a jejich vzájemné pouto sílí. Jenže pak citlivá korespondence padne do nesprávných rukou a Šimon se stane obětí vydírání: buď udělá, co se po něm chce, i když se mu to příčí, nebo riskuje, že si tajné e-maily přečte celá škola. V sázce je však ještě mnohem víc - plachého Bluea by nechtěná publicita mohla vyděsit a Šimon už by nikdy nezjistil, kdo Blue ve skutečnosti je.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka Škola a pobočka Březové Hory

MASTERTON, Graham
Výkupné pro krále. Čtvrtá kniha ze série Katie Maguireová.
Je slunná sobota a irská svatba je v plném proudu. Gaelská kapela vesele vyhrává. Svatební hostina však má už brzy hrozivě skončit. Ve spodním patře dortu totiž svatebčané najdou uříznutou hlavu místního cukráře. Katie Maguirova nemá žádná vodítka - dokud za děsivých okolností nezmizí další místní podnikatel. Zdá se, že vraždy odkazují na Erinské velekrále, krutý gang mučitelů a vyděračů. Jsou to nebezpeční lidé. A aby Katie svedli ze stopy, nezastaví se před ničím.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák a e-kniha

BANNALEC, Jean-Luc
Bretaňská pýcha: čtvrtý případ pro komisaře Dupina.
Navazuje na: Bretaňské poměry: případ pro komisaře Dupina, Bretaňský příboj: druhý případ pro komisaře Dupina, Bretaňské zlato: třetí případ pro komisaře Dupina.
Nedaleko Port Belonu, na břehu řeky byla nalezena mrtvola. Přivolaná policie však už marně hledá tělo. Zdá se, že se ztratilo. Záhy je však objeven další mrtvý člověk neznámé identity. A komisař Dupin se svými lidmi se snaží rozkrýt zapletený případ. V průběhu vyšetřování stále více poznává kouzlo tajemné Bretaně i prostředí chovatelů ústřic.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák

ROBERTS, Nora
Aféry privilegovaných.
Obsahuje: Skandál v knížectví -- Dokonalé představení. -- Ze série Knížectví Cordina
Dva romantické příběhy z knížectví Cordina v jedné knížce.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák

STROUT, Elizabeth
Jmenuji se Lucy Bartonová.
Lucy vyrůstala v chudobě s milující matkou a násilnickým otcem. Mezi dětmi byla terčem posměšků a jejím jediným přítelem byl strom v poli. Získala ale stipendium a věřila, že díky studiu unikne drsnému okolí i své minulosti. Po letech, kdy zdánlivě na svou rodinu zapomněla, se ocitla na delší dobu v nemocnici. Nečekaně se ale objevila matka a Lucy s překvapením zjistila, že některá pouta se nepřetrhnou nikdy.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák a e-kniha

PRATCHETT, Terry
Filuta.
Filuta - dítě ulice a stok a odchovanec nalezince - je oblíbeným příslušníkem komunity chudých obyvatel středu Londýna. V divoké bouři zachrání Filuta zraněnou mladou ženu, která vyskočila z jedoucího kočáru. Její strážci ji převáželi neznámo kam. A od okamžiku, kdy Filuta spatří tvář té ubohé zlatovlasé dívky, se jeho život zásadně mění.
Pobočka Křižák a pobočka Škola

RYAN, Chris
Bomba pro Kreml: sám proti ruské mafii.
Voják SAS Geordie Sharp má uskutečnit operaci s nehorázným cílem a jeho svědomí se s tím těžko vyrovnává. Oficiálním účelem operace Nimrod je výcvik nové ruské speciální jednotky, určené pro boj proti ruské mafii. Geordie a jeho jednotka však mají splnit ještě jeden hrozivý úkol. Dva vojáci SAS jsou uneseni mafií a tajná zbraň britské vlády je obrácena proti Londýnu. A pouze Geordie Sharp může všechno zachránit...
Ústřední půjčovna pro dospělé

LINDGREN, Astrid
Válečné deníky 1939-1945.
Deníky Astrid Lindgrenové vyšly poprvé loni ve Švédsku a okamžitě se staly senzací. Text překypuje hlubokým smutkem i strachem, zároveň však slavnou spisovatelku dětských knih představuje jako přesvědčenou humanistku, která si odvážně, s humorem a láskou stojí za svými názory. Její deník je tak komentářem k dobovým událostem i osobním záznamem toho, jak dramatické světové události ovlivňují životy nás všech.
Ústřední půjčovna pro dospělé

HOLMES, John Clellon
Jeď!
Román představuje nezaujatý záznam sebedestruktivních rituálů jedné generace; vznikl na základě deníků a je historicky velice věrný; poslouží jako nejen další příspěvek do ikonografie beat generation, ale lze jej právem zařadit k trojici nejvýznamnějších děl beat generation, tedy ke Kerouacovu Na cestě, Ginsbergovu Kvílení a Burroughsovu Nahému obědu.
Ústřední půjčovna pro dospělé

RIGÓ, Béla
Dobrodružství rodiny Smolíkovy.
Mírně potrhlá rodina se přestěhovala z televizní obrazovky do knížky. Je tu Pepa Smolík, otec rodiny, ale věčně pod pantoflem, jeho energická manželka, pubertální dcera Týna, vynálezce Ládínek i neposedný pes Zorro, o tajuplném pravnukovi ani nemluvě.
Pobočka Březové Hory

Knizky5