Novinky v půjčovnách Knihovny Jana Drdy

vdana potvora BZD 298120Opět vám nabízíme výběr z nových knih, které na vás budou čekat v půjčovnách naší knihovny. Přijďte si vybrat, určitě se vám budou líbit.

 

 

 

 

 

FOJTOVÁ, Eliška
Tajemství staré pumpy
Jednoho dne se Markétce splní sen - dostane nový domov. Doposud žila v dětském domově a teď má konečně rodiče, staršího bratra i babičku. Co chtít víc? Ale v babiččině krásné zahradě je stará pumpa. Když jednou holčička zapumpuje a bezděky vysloví ta správná slova, objeví se kulaťoučký skřítek. A ten jí nabídne splnění pěti přání. Co si jen asi bude Markétka přát?
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka Škola, pobočka Březové Hory a e-kniha

ADAMS, Douglas
Stopařův průvodce Galaxií. Život, vesmír a vůbec
Třetí část pětidílné trilogie. Po mnoha letech se opět setkáváme s Arthurem Dentem, a zanedlouho potom i s ostatními postavami, které jsme opustili v situacích tak či onak nezáviděníhodných. Zákony života, vesmíru a vůbec se surově postrkují Galaxií, tentokrát pro nic menšího, než je záchrana samotného vesmíru. Ano, je znovu čas sbalit ručník, porozhlédnout se po bezpečné skrýši, kam by člověk mohl odložit pud sebezáchovy, a vyrazit. Po tisíciletích ožívá nebezpečí, že poměrně mírumilovný národ se záviděníhodným citem pro melodii podlehne svému děsu z jiných vesmírných ras a na druhý pokus se s nimi vypořádá jednou provždy.
Ústřední půjčovna pro dospělé a pobočka Škola

FINCH, Kate
Hotel U zvířátek. Čich na záhady
Magda a Karlík se v hotelu U Zvířátek starají o nejrůznější mazlíčky - psy, kočky, králíky, ptáky, křečky a další zvířátka. Ale v noci se po chodbách ozývají podivné zvuky, a žádný z jejich hostů je na svědomí nemá! Potom přijde do hotelu policejní bígl v penzi jménem Watson, který má dokonalý čuch na všechny nesnáze. Podaří se dětem s jeho pomocí přijít na kloub první velké záhadě.
Pobočka Škola

BURKS, James
Pták & Veverčák na útěku
Dva přátelé utíkají o život ve vtipném komiksu plném akce. Na jedné straně upovídaný, bláznivý a bezstarostný Pták, co lítá z průšvihu do průšvihu a je mu to fuk. Vždycky totiž nějak vyvázne. Na druhé straně úzkostný, věčně ustaraný a ustrašený Veverčák, který nikdy nebyl dál než na sousední pasece a za žádnou, žádnou cenu nechce mít nic společného s někým tak nerozvážným, jako je Pták.
Pobočka Škola

POSPÍŠILOVÁ, Zuzana
Nezralá, Hruška, k tabuli!
Každý se nějak jmenuje, někdo třeba i trochu legračně. Posmívat se ale někomu pro jeho jméno je hloupost, to ví každý prvňák. Linda Nezralá a Honzík Hruška mají s posměchem svou zkušenost, ale naštěstí si s ním umějí poradit. Víte, kdo je tady ten jízlivý posměváček? Budete se divit.
Ústřední půjčovna pro děti a pobočka Škola

MORTKA, Marcin
Tappiho toulky po Bručících horách
Třetí díl pohádkové série Tappiho příhody o usměvavém vikingovi, rošťáckém sobíkovi a jejich kamarádech. Sotva se vrátili z dlouhé plavby po moři, vydávají se Tappi a Chichotek na výpravu do Bručících hor. Kdosi totiž ukradl obru Hlabřichovi kouzelnou mísu - a bez ní je obr jako vyměněný! Když se ztratila, popadl ho takový vztek, že v hněvu házel vším, co mu přišlo pod ruku. Aby Tappi zachránil les a své kamarády, bez váhání se vypraví ztracenou mísu hledat. Jak už to tak v pohádkách bývá, cestou potká zlé bytosti, ale i spoustu nových přátel.
Ústřední půjčovna pro děti a pobočka Březové Hory

PRITCHETT, Georgia
Fredy. Největší strašpytel bojuje s pirátem
Fredy je pěkný strašpytel! Není se čemu divit. Mezi jeho předky patří Anička Úzkostná i Norman Nervák! Teď ale není čas na žádné strachování! Alan má totiž další zlotřilý zloplán. Tentokrát si umanul, že se stane nelítostným pirátem.
Ústřední půjčovna pro děti a pobočka Škola

SOCHA, Radomír
Houbové království
Kdysi dávno se v království hub začaly dít podivné věci. Málokdo ví, že v této kouzelné říši odedávna panuje přísný řád. Jedovatých hub nesmí být nikdy více než jedlých. Jednoho dne ale jedlých hub začalo postupně ubývat, zatímco jedovatých stále přibývalo, až jich byl téměř plný les. Proč ke všemu došlo a zda se nakonec podařilo dobrým houbovým skřítkům - houbalům - království hub zachránit, to se dozvíte z této knížky.
Ústřední půjčovna pro děti

NACHTMANOVÁ, Petra
Vdaná potvora
Věštkyně ze sousedství předpověděla Milušce setkání se třemi osudovými muži. A od toho okamžiku skutečně potkává nejrůznější muže, kteří vypadají jako potencionální partneři. Problém je však v tom, že Miluška je vidí všude. Kdo se stane tím pravým? Učitel angličtiny, ženatý soused, náhodný známý z parku nebo snad muž, jehož poznala v době, kdy se ztratila cestou na volbu kočičí miss?
Ústřední půjčovna pro dospělé

FRYŠ, Josef
135 let příbramské nemocnice: historie příbramského zdravotnictví
Ústřední půjčovna pro dospělé, studovna, pobočka Křižák a pobočka Březové Hory

SAVIT, Gavriel
Anna a Vlaštovčí muž
Sedmiletá Anna, dcera profesora krakovské univerzity, se poté, co otce zatkne gestapo, náhle ocitá na světě sama. Pak se ale setká s tajemným mužem, který rozumí vlaštovčí řeči a dokáže si poradit s nepřátelskými vojáky i s celou řadou dalších problémů. Tak začíná velké dobrodružství, ve kterém mezi Annou a jejím záhadným ochráncem vznikne těsné pouto, zatímco společně putují válkou rozvrácenou zemí a vzájemně si dodávají sílu.
Ústřední půjčovna pro dospělé

HAKL, Emil
Umina verze
Román Emila Hakla předjímá to, k čemu technověda směřuje již delší dobu - výrobu umělého člověka. Frankensteinovská touha lidstva je zde naplněna v ryze amatérských podmínkách. To však oběma hrdinům nebrání prožít intenzivní vztah založený na vzájemné příchylnosti, která časem přeroste v závislost, spikleneckém přátelství a sexu. Je to román o lásce s téměř detektivní zápletkou, napsaný autorovým typicky úsporným a svižným stylem.
Ústřední půjčovna pro dospělé

LAUREN, Christina
Vášnivý lhář. Čtvrtá kniha ze série Wild Seasons
Každý vztah tvoří vždycky dva. A jejich minulost. London si s Lukem sice užívá, ale když zjistí, jaká je jeho minulost - konkrétněji, kdo je kdo v ní - všechno se nějak zamotá, což je přesně to, čemu se chtěla vyhnout. Pak už je to na Lukovi, aby změnil svůj život a přesvědčil ji, že nemá přehazovat výhybku.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák a e-kniha

BUKOVSKÝ, Ivan
Ivan Bukovský: retrospective
Velká výpravná monografie jednoho z nejznámějších současných příbramských malířů. Kromě vlastních vzpomínek umělce obsahuje i texty Bohumíra Bachratého, Ivana Neumanna a Jana Kříže. Hlavním obsahem knihy jsou fotokopie jeho obrazů, některé doplněné autorovým komentářem. V závěru je uveden seznam jeho samostatných výstav.
Studovna, ústřední půjčovna pro dospělé a pobočka Křižák

Knizky4