Knižní novinky v půjčovnách Knihovny Jana Drdy

VodniceVýběr z knižních novinek, které si můžete zapůjčit v naší knihovně a na pobočkách.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHVÁLA, Tomáš
Já, JůTuber 3
Už potřetí tě zavedeme do světa internetových videí! Co je Vadakův životní sen? Kdy dostala první pusu Míša z kanálu Stylewithme? S kým by jednou rád natáčel DenisTV a jak sama sebe popisuje Týnuš Třešničková? Nechybí ani pokračování příběhu Manuela Středy, ze kterého je teď středoškolák, a super tipy jak na videa a YouTube od multikanálové sítě Tubrr.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka ZŠ Školní a pobočka Březové Hory

TRENCHI, Cinzia
Detox: recepty a tipy jak najít rovnováhu a zdravý život
Prostřednictvím této knihy, která obsahuje soustu krásných obrázků a srozumitelných receptů, budete objevovat potraviny, které vám mohou pomoci s detoxikací organismu a zlepšení imunity, která je důležitá pro vypořádání se s každodenním shonem i sezonními změnami počasí. A k tomu ještě i trošku zhubnete. Některé potraviny mají schopnost odstranit z buněk toxiny a dodat jim výživové prvky, které nám dodají pocit lehkosti a vitality. Tyto potraviny jsou běžně dostupné: třeba ovoce (citron, avokádo, pomeranče, borůvky nebo granátové jablko), zelenina (chřest, zelí, mrkev, vodnice) a nesmíme zapomenout na semínka a klíčky.
Ústřední půjčovna pro dospělé

ŠČERBOVÁ, Tereza
Krtník
"Tato kniha vychází z diplomové práce vytvořené na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze během studia v Ateliéru ilustrace a grafiky..."říká se na rubu titulní stránky, patří tedy mezi tzv. autorské knihy – text i ilustrace jsou dílem jednoho autora. Nejen dětem, ale i dospělým tento velmi zajímavý příběh bude povědomý….je totiž ze života kolem nás.
Krtníci se nerodí, ale objevují. Neumírají, ale mizí. Krtník žije v horách, kde zpívá liškám a vodopádu a povídá si s kameny. Žije tady a teď, nic mu neschází. Než potká Medvěda z města, který mu svými barvitými historkami o velkém světě zamotá hlavu. A pak si Medvěd klidně zmizí! Krtníkovi poprvé v životě něco chybí. A tehdy do hor přichází Zaškvara - prapodivná, ošklivá bytost se dvěma tlamami. Naslibuje smutnému Krtníkovi, že ho vezme do města za Medvědem. Když bude něco zajímavého umět. Pořádně. Nejlépe ze všech! Ve snaze stát se někým jiným (aby ho Medvěd měl rád), dělá Krtník všechno, co si Zaškvara zamane, a postupně ztrácí sám sebe.
Pobočka ZŠ Školní

MOOST, Nele
Havran Nezbeda. Je těžké nezlobit!
Tenhle malý havran je pěkný vykuk. Říká, že být hodný a nezlobit, přeci dokáže každý. On chce být ale jiný a nedělat to, co ostatní. Chce zkrátka zlobit. A tak zlobí.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka ZŠ Školní a pobočka Březové Hory a e-kniha

BŘEZINOVÁ, Ivona
Deník vodnice Puškvory
Nebojte se vzít tenhle deník do ruky, je suchý, přestože je uvnitř samá voda! Jak by taky nebyl, když si ho píše malá vodnice. Jmenuje se Puškvora a bydlí s rodiči, se starší sestrou Dušanou a mladším bráškou Bláťuldou v rybníce jménem Žabakor. Ve vodní škole už vychodila dvě třídy, protože je však chytrá a šikovná, po prázdninách nastoupí do školy lidské. To bude fuška! Ale teď jsou před ní prázdniny a ty si chce pořádně užít - mokře dobrodružně.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka ZŠ Školní a e-kniha

PARKS, Adele
Jestli odejdeš...
Jestli odejde, bude muset zabíjet, nebo bude sám zabit. Jestli zůstane, bude uvězněn a možná odsouzen k trestu smrti. Takto bezútěšné jsou možnosti volby, před kterými stojí talentovaný dramatik Howard Henderson. Ví velice dobře, jak to na frontě chodí, a nechce se na tom sebeméně podílet. Když poslechne své srdce, bude zostuzena a opovrhována. Když se zachová podle společenských konvencí, bude v osamění odsouzena k bezbřehé nudě. Takovéto možnosti se nabízejí půvabné Vivian Fosterové. Právě se vdává, když vypukne válka, a její doposud odtažitý manžel se vmžiku mění v bojovného vlastence.
Ústřední půjčovna pro dospělé a pobočka Křižák

PRELLER, James
Hororové příběhy: děsu plný dům
Seznamte se s Liamem Finnem, který se právě se svým otcem a sestrou přestěhoval do nového domu. Avšak i když tento starý dům vypadá prázdný, není. Je tu Krvavá Mary - byla vyvolaná ze smrti a teď umírá touhou mluvit.
Ústřední půjčovna pro děti a pobočka ZŠ Školní

FORMÁNEK, Josef
Dvě slova jako klíč: laskavá kniha o podivuhodných osudech dotýkajících se života Teodora D.. -- Kniha, balancující na hraně reality a snových obrazů. Osudy mnoha lidí z celého světa se podle magického klíče splétají do sebe a protínají se v osobě hlavního hrdiny. Osud klade protagonistům nepřekonatelné překážky. Dokážou se s ním poprat? Dokážou odpustit svým blízkým i sobě samým?
Pobočka Křižák

BRYNDZA, Robert
Dívka v ledu. První kniha ze série Inspektorka Erika Fosterová
Poté, co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami.
Ústřední půjčovna pro dospělé a e-kniha

WIEDEMANN, Andreas
"Pojď s námi budovat pohraničí!": osídlování a proměna obyvatelstva bývalých Sudet 1945-1952.
Důkladná práce německého historika Andrease Wiedemanna mapuje druhou a méně známou část procesu, při kterém došlo k vůbec největším přesunům obyvatelstva v českých zemích v historii - celkem se vyhnání a znovuosídlování bezprostředně týkalo pěti milionů lidí.
Ústřední půjčovna pro dospělé a studovna

MICARD, Karine
Já, Giuseppina Verdi
Giuseppina Strepponiová byla krásná a slavná. Patřila k největším a nejobdivovanějším operním pěvkyním své doby, zpívala v operách Belliniho, Donizettiho a dalších autorů, měla řadu milenců a s jedním z nich dokonce dvě děti. Na vrcholu své slávy se setkala s tehdy ještě neznámým skladatelem Giuseppem Verdim a zrodila se celoživotní láska. Záhy však přišla o příliš namáhaný hlas a po zbytek života byla múzou a manželkou Verdiho a matkou jeho dětí.
Ústřední půjčovna pro dospělé a e-kniha

HARRIS, Rachel
Historie nás dvou. Druhá kniha ze série Umění předstírat
Jeden školní úkol. Jedna druhá šance na lásku. A kluk, co se snaží znovu získat srdce dívky, kterou miluje. Justin má tajemství. Miluje dívku, které zlomil srdce, a postaral se o to, aby mu už nikdy neodpustila. Ale i tak se pokusí ji při posledním školním úkolu získat zpět. Peyton zase předstírá, že je v pořádku, i když není. Nedokáže zapomenout na Justina. A odpočítává dny do konce školy, aby mohla začít nanovo. Ale ještě předtím s ním bude muset bohužel vypracovat jeden školní úkol.
Ústřední půjčovna pro děti a pobočka ZŠ Školní

Knizky3