Knižní novinky v našich půjčovnách

DlouhonosyDalší várka nových knih v našich půjčovnách je tu. Přinášíme vám několik nejzajímavějších tipů, co jsi můžete vypůjčit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AHERN, Cecelia
Vadná
Celestine North má skvělý život. Je vzorná dcera i sestra, spolužáci i učitelé o ní mají jen dobré mínění a ona sama randí s okouzlujícím Artem Crevanem. Ale pak se Celestine dostane do situace, ve které musí udělat zásadní rozhodnutí. Poruší pravidla a nyní čelí důsledkům svého rozhodnutí. Mohla by být obviněna, odsouzena a označena jako VADNÁ. Ve svém dechberoucím debutu pro dospívající čtenáře líčí autorka několika bestsellerů společnost, pro kterou je na prvním místě dokonalost ve všech směrech a jakýkoli nedostatek či VADA jsou potrestány. A v této společnosti musí mladá dívka udělat rozhodnutí, které jí může stát vše.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka ZŠ Školní

ZMÁTLÍKOVÁ, Šárka
Cukr, káva, limonáda
Poutavý a napínavý román pro ženy, ve kterém to opět s muži není jednoduché. Láska proti rozumu, pocity proti předpisům. A vše nám ještě komplikují předsudky. Jedna terapeutická skupina, alternativní medicína i zákulisí profesionálního fotbalu. Intimní vztahy mezi ženami, síla manželského pouta i hloubka otcovské lásky. To vše je v knize k mání. Pobavíte se, zamyslíte, zatoužíte po kávě. Poznáte těžkosti nemocného těla, křehkost duše i nevšední romantiku.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák

AICHNER, Bernhard,
Dům smrti
Navazuje na: Přítelkyně smrti. -- Druhá kniha ze série Funebračka
Lovkyně se mění v lovnou zvěř! Dvacet let prázdný hotel. Vražedkyně na útěku. Noční můra, která nebere konce. Při exhumaci na innsbruckém hřbitově najdou přítomní v rakvi dvě hlavy a čtyři nohy. Jde o vraždu. A jen jedna osoba přichází jako pachatelka v úvahu, funebračka Blumová, která tehdy mrtvé pochovala. Teď hledá útočiště na místě, kterému je lépe se vyhnout.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák

HIRSI ALI, Ayaan,
Z područí islámu: otázka integrace muslimů do západní společnosti
Autorka popisuje jednotlivé oblasti života, v nichž se západní a islámské pojetí odlišuje: vztahy v rodině (k rodičům, sourozenců mezi sebou, postavení dívek v rodině) a otázku násilí. V tradiční muslimské komunitě v podstatě neexistuje vztah jedinec-stát. Jedinec sám o sobě nemá žádný význam, musí být součástí klanu. Náboženství a dodržování koránu představují základní osu života a je nemyslitelné, že by se někdo vzepřel. Právě komplexnost, s níž islám prostupuje životem muslimské komunity, a odlišný způsob uvažování představují základní problém integrace do západního prostředí. Terorismus jako takový tvoří pouze špičku ledovce.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák

LINSKEY, Howard
Cesta beze jména
Na severovýchodě Anglie, v hrabství Durham, někdo unáší a vraždí mladé dívky. Detektiv konstábl Ian Bradshaw, který upadl v nemilost u svých nadřízených a který se vyrovnává i s psychickými problémy, se ze všech sil snaží nalézt nějakou stopu a ukázat, že je schopným policistou.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák

HOAG, Tami,
Ledové srdce
Mladou televizní reportérku unese nepolapitelný sériový vrah, zázrakem se jí podaří přežít, ale po traumatickém zážitku ji pronásledují nejtemnější noční můry.
Pobočka Křižák

MAXEINER, Alexandra,
Já, Linda a zbytek světa
Moje sestra Linda je pouze o jedenáct měsíců starší než já. Skoro jako dvojčata, říká někdy taťka. Jenže Linda a já si to ani náhodou nemyslíme. Dvojčata vypadají stejně. Linda a já ale ne. Taky jsme úplně jiné. Linda je totiž smrdutý skunk. A to já pochopitelně nejsem.
Ústřední půjčovna pro děti a pobočka ZŠ Školní

MESSER, Barbara,
100 tipů pro plánování péče v domovech pro seniory
Čtenář zde najde 100 profesionálních tipů, jak dobře naplánovat ošetřovatelskou péči a za pomoci seniorů využít jejich schopností se o sebe alespoň částečně postarat. Kniha obsahuje ukázky plánů péče, kazuistiky a zajímavé rady.
Ústřední půjčovna pro dospělé, studovna

POSPÍŠILOVÁ, Zuzana,
Hravá škola kreslení
Chceš být malířem? Rád by ses naučil kreslit zvířátko, postavu nebo třeba auto? Jak snadné! Připrav si tužky, pastelky a barvy, otevři tuto knížku a seznam se s Klárkou a její maminkou, které ti předvedou, že zvládnout jednoduchou kresbu není vůbec těžké. Vyzkoušej si také malování žehličkou, razítkování, mozaiku nebo tajné malování. A kdyby tě ruka při malování nechtěla poslouchat, určitě ti pomohou maminčiny veselé básničky. Pro děti od 4 let.
Ústřední půjčovna pro děti

HERBERT, Emily
Bruno Mars
Bruno Mars prodal přes 115 milionů desek po celém světě jako zpěvák, producent a skladatel. Dvě z jeho skladeb, Just The Way You Are a Grenade, jsou dva nejprodávanější singly všech dob. Mars je vítěz Grammy a Brit Awards a je na druhém místě za Elvisem Presleym v rychlosti, s jakou se pět jeho singlů dostalo na první příčky hitparád. V knize se dočtete o jeho dětství a hledání slávy, psaní písní pro světové hvězdy, tvorbě jeho debutového alba a o mezinárodním turné. Knížka je doplněna rozhovory s rodinou, přáteli a hudebními producenty a fotografickou přílohou.
Pobočka ZŠ Školní

MAXEINER, Alexandra,
Já, Linda a zbytek světa
Moje sestra Linda je pouze o jedenáct měsíců starší než já. Skoro jako dvojčata, říká někdy taťka. Jenže Linda a já si to ani náhodou nemyslíme. Dvojčata vypadají stejně. Linda a já ale ne. Taky jsme úplně jiné. Linda je totiž smrdutý skunk. A to já pochopitelně nejsem.
Ústřední půjčovna pro děti a pobočka ZŠ Školní

KAHOUN, Jiří,
V Dlouhonosech zlobí čerti
V Dlouhonosech mají dlouhé nosy, drobné špatnosti tady lidem prodlužují nosy. Pro čerta je to ráj na zemi. Když se ale místňáci začnou k sobě chovat hezky, i zdejšímu čertu Pukavcovi dojde, že je zle. Blíží se Vánoce a lidem to úplně popletlo hlavy. Nápravu může zjednat jen zvláštní čertí jednotka, vyslaná samotným Luciperem, nejvyšším pekelníkem.
Ústřední půjčovna pro děti a pobočka ZŠ Školní

BINAR, Ivan,
Kam se poděl Jeníček?
V domě u řeky pod kaštany jírovci žili byli Jeníček a Marie. S nimi tam někdy pobývali také jejich rodiče - tatínek s maminkou, vědci a badatelé. Většinou však poletovali ve větru a v takových případech se o Jeníčka s Marií musela postarat Kateřina. Jenže Kateřina mívala občas cosi domluveného s jistým lesníkem Kozumplíkem a tak děti občas zůstávaly samy, ale samy se vůbec nebály - vždyť co by se jim mohlo přihodit?
Ústřední půjčovna pro děti a pobočka ZŠ Školní

NOSOV, Igor Petrovič,
Neználkův ostrov
Pohádkové příběhy človíčka Neználka a jeho kamarádů z Kvítečkova.
Ústřední půjčovna pro děti a pobočka ZŠ Školní

Knihyunor