Vánoční knižní novinky v našich půjčovnách

Cteni 1Vánoční svátky se blíží a my jsme pro vás připravili výběr z nových knih, které si můžete vypůjčit v našich půjčovnách. Přejeme vám klidné Vánoce s našimi knihami!

 

DAVID, Petr
Brdy: známé i neznámé
Půvabná oblast, kterou milují trampové, výletníci i starousedlíci, nádherné pásmo zalesněných kopců, které tvoří krajinu mezi Prahou a Plzní. Brdy lákají po celý rok - od jarního probouzení přírody přes letní výlety k podzimnímu houbaření a zimnímu běžkaření. Brdy nabízejí svoji osobitou atmosféru, úžasnou přírodu i spoustu cenných památek.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák, pobočka ZŠ Školní

ROY, Arundhatí
Bůh maličkostí
Autorka rozehrává příběh bohaté indické rodiny, jejíž osud se navždy změnil jednoho dne v roce 1969. Život sedmiletých dvojčat Estha a Rahel se navždy změnil příchodem jejich krásné mladé sestřenice Sophie. Tato událost povede k nepovolenému spojení a tragédii. Příběh, v němž dětská nevinnost svádí nerovný boj s tradicemi a krutými „zákony lásky“ uchvátí čtenáře od první stránky...
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák

BOISROLIN, Valérie de
Naverbovaná: svědectví matky, jejíž nezletilá dcera konvertovala k islámu a uprchla do Sýrie
Jak dojde k tomu, že dívka vyrůstající ve spořádané středostavovské rodině, obklopená láskyplným prostředím a výborná studentka dobré soukromé školy, se nechá pobláznit militantním islamistou, přestoupí na jeho víru a odejde do země, kde panují primitivní podmínky? Přesně to se stalo matce nezletilé dívky. Když její dcera uteče z domova, snaží se matka všemi dostupnými prostředky včetně pomoci Interpolu dostat dceru nazpět. Po dvou letech marné snahy dívku přesvědčit, aby se vrátila domů, a neúspěšných pokusech alespoň se s ní sejít na neutrální půdě v Turecku, se matka smíří s tím, že ani ji, ani vnuka nejspíš už nikdy neuvidí
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák

ŽÁČEK, Jan
Manipulátor
Je noc a ony se k vám blíží, vytáhnou drápy, vycení zuby, slaďoučce mňouknou a pak se na vás vrhnou. A trhají, drásají, škrábou. Je jich spousta a vy nemáte sebemenší šanci. Autor své přízračné drama napsal původně jako rozhlasovou hru, v níž hlavní roli vytvořil v jeho režii Rudolf Hrušínský. V knižní podobě je příběh ještě děsivější ve svém přiblížení se realitě. Jde o to, kam až lze manipulací dovést lidi. Ty, kteří nemají nic, a když náhle dostanou peníze, hrozí jim, že by zase mohli být chudí...
Ústřední půjčovna pro dospělé

RIEDOVÁ, Emma
Pařížské rekviem
Dramatický milostný příběh s napínavou zápletkou z prostředí pařížského podsvětí konce 19. století. Trochu výstřední a samotářská Nathalie Airellová má vypátrat a zabít svého bývalého milence Adriena de Gresset, který propašoval přes hranice zásilku perských miniatur. To, co se zdálo jako dílo pomsty, však může mít širší politické pozadí.
Ústřední půjčovna pro dospělé

SHEPARD, Sara
Perfekcionistky
Pětici dívek na střední škole Beacon Heights High nespojuje zpočátku téměř nic. Pak se ale stávají hlavními podezřelými kvůli vraždě svého spolužáka. Bezohledný Nolan totiž každé z nich ublížil. Všech pět dívek se mu chtělo pomstít. Když se ráno po večírku, na kterém mu svorně provedly ošklivou schválnost, dozvědí, že Nolana někdo zabil, musejí začít samy rychle pátrat po skutečném pachateli. Jinak se jejich sny o dalším studiu, láskách a normálním životě rychle rozplynou….
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka ZŠ Školní

WISEMAN, Ellen Marie
Tmavé stěny Willardu
Izzy je sedmnáct a je poloviční sirotek. Žije u pěstounů a okolnosti smrti jejího otce jsou víc než tragické. Nešťastná dívka najde vítané vytržení, když v místním zrušeném psychiatrickém sanatoriu najde starý deník. Objeví v něm okno do své vlastní minulosti...
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák

LUPTON, Rosamund
Dokonalé ticho
Angličanka Yasmin s desetiletou dcerou Ruby se vydají na cestu přes severní Aljašku. Pátrají po Rubyině otci Mattovi, který se při katastrofálním požáru inuitské vesnice ztratil v polární divočině. S každou další mrazivou mílí se hrouží stále hlouběji do nekonečné polární noci. A Ruby, která je od narození úplně hluchá, musí čelit temnotě, v níž se nemůže dát vést ani zrakem. Nehodlá milovaného otce opustit za žádnou cenu. Avšak zima je svírá v ledových spárech stále pevněji - a navíc je kdosi ve tmě sleduje...
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák, pobočka Březové Hory

SHIPMAN, Viola
Kouzelný náramek
Díky rodinnému šperku si tři ženy jasněji uvědomí, že na rodině velmi záleží. Příběhy ukryté v přívěscích změní jejich pohled na život a ony najdou novou chuť ho žít. Lolly dostávala od své matky ke každým narozeninám jedno kouzlo spolu s připomínkou, jak důležité jsou rodinné vzpomínky. Teď je Lolly sedmdesát let, zhoršuje se jí paměť, a tak si uvědomí, že jí nezbývá moc času na to, aby obnovila vztah se svou dcerou a s vnučkou, protože obě byly stále příliš zaměstnané, než aby si našly chvilku na ni a na její rodinné historky.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák, pobočka Březové Hory

GLEITZMAN, Morris
Kdysi
Devítiletý Felix, syn polských židovských knihkupců, je více než tři roky ukryt v horském katolickém sirotčinci před nacisty. Když se stane svědkem pálení knih z místní knihovny, rozhodne se utéci a varovat své rodiče před nebezpečím. Cestou domů zažívá válečné hrůzy. Vnímá je však s dětskou naivitou a snahou vidět svět z té lepší stránky. Pomáhají mu i příběhy, které si vymýšlí a vypráví. Zachrání malou holčičkou Zeldu, jejíž rodina byla vyvražděna, a postupně stále jasněji poznává, co se v Polsku strašného děje. Jedná se o první díl čtyřdílné řady.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka ZŠ Školní, pobočka Březové Hory

ADAMS, Georgie
Tři malí kouzelníci
Miranda, Majda a Max se vypravili na kouzelnickou soutěž do Křišťálového zámku. Doufají, že získají první cenu, ovšem podlý čaroděj Cikcak dělá, co může, aby jim překazil plány. Podaří se třem malým kouzelníkům nad starým zloduchem zvítězit?.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka ZŠ Školní

LEAVITT, Lindsey
Královské překvapení. Druhá kniha ze série Princezna k pronajmutí
Desi Bascombová postoupila u agentury Façade na vyšší úroveň a její práce dvojnice se rázem stala ještě báječnější. Ovšem Desi se nemůže zbavit pocitu, že v agentuře se s magií čachruje mnohem víc, než všichni přiznávají. Proč je tahle fantastická moc určena výlučně pro členy královských rodin? Copak by se nedalo využívat magických schopností i v běžném životě?
pobočka ZŠ Školní

CIPROVÁ, Oldřiška
Ema a jednorožec. Tajemství krystalu
Ema je úplně normální holka, která má stejné starosti jako její vrstevnice. Keira je bájný jednorožec z jiného světa, má kouzelný roh a umí lítat. Tentokrát budou Ema s Keirou zachraňovat celou bájnou Říši snů před vpádem Temnoty. Napínavý příběh plný bájných bytostí a legendárních tvorů, ve kterém se Ema možná dopátrá některých odpovědí, které ji od prvního setkání s jednorožcem nedají spát. Prožijte další úžasná dobrodružství Emy a Keiry, ve kterých budou pomáhat slabším a projeví se síla jejich velkého přátelství
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka ZŠ Školní

ČERNÍK, Michal
Tik, Ťak, Ťuk: pohádky o třech tučňácích
Tik, Ťak a Ťuk žijí v dřevěném domečku na pustém ostrově a každý den ráno s rybářskými pruty chodí na ryby. Nečekejte však, že tučňáci se v domečku dívají na televizi, vaří si na sporáku, jezdí na člunu a používají jiné věci naší civilizace anebo zažívají všemožná dobrodružství. Jejich dobrodružství jsou velmi tichá, objevují při nich svůj nejbližší svět, který tvoří pustý ostrov, moře, věčný sníh, ryby a občas mořští ptáci, jiní tučňáci a tuleň. Všechno se tu děje tak trochu samo o sobě, s laskavostí a humorem. Velkou zásluhu na dění má Ťuk, který si rád vymýšlí, vypráví, mudruje a někdy má pošetilé i ztřeštěné nápady.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka ZŠ Školní

Vanoceknihy