Čerstvé přírůstky v půjčovnách Knihovny Jana Drdy

OOPředkládáme vám další porci knižních novinek, které si můžete vypůjčit v našich půjčovnách...

 

 

 

 

SCHERHAUFEROVÁ, Ružena: Eminy slzy

Temperamentní Ema prožívá životní krizi. Její harmonické manželství naruší manželova nevěra. Ema zrovna slaví padesátku a překračuje tak jakousi pomyslnou čáru středního věku. Cítí se odkopnutá a nepotřebná, její samotu navíc znásobí nemoc její matky. V tomto těžkém období potkává bývalého spolužáka Evžena, čerstvého vdovce... 

Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák, pobočka Březové Hory


PIVODOVÁ, Kristýna: Kriminální případy ze Šumavy III
Šumava. Horský masiv, patřící zčásti do Plzeňského, zčásti do Jihočeského kraje, region v sousedství Bavorska a Horních Rakous. Snad každý, kdo Šumavu navštívil a poznal, bude souhlasit s tvrzením, že je to jeden z krásných koutů naší země. Pro Šumavské rodáky a patrioty je to kout jednoznačně nejkouzelnější. Bohužel, také zde už dávno zdomácněl zločin. O jeho páchání, odhalování a potírání vypráví dvanáct příběhů, které čtenářům nabízíme...
Ústřední půjčovna pro dospělé

 

JEDLIČKA, Ivan Milan: Červený mustang se nevrátil: třicet detektivů po stopách zločinu
Kniha nejzajímavějších kriminálních případů z celé republiky, jež známému českému autorovi vyprávěli sami detektivové, kteří jednotlivé kauzy vyšetřovali a pachatele usvědčili.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák

 

WILSON, Jacqueline: Katy
Katy má pět mladších sourozenců. Vymýšlí pro ně skvělé hry, ale také ráda riskuje a pouští se do nejrůznějších dobrodružství. Miluje jízdu na skateboardu, leze na stromy a organizuje výpravy do tajné zahrady. Často se jí zdá, jak létá, a ráda vzpomíná na šťastné chvíle, kdy ji její máma jako malého caparta houpala v parku na houpačce. Po nešťastném úrazu to však vypadá, jako by o veškerou kuráž i chuť do života přišla. Bude se jí vůbec ještě někdy chtít létat?
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka pro děti Školní

 

WRIGHT, Liz: Děláme si všechno sami: průvodce na cestě k soběstačnosti
Chcete si pěstovat pár kousků zeleniny, nebo si rovnou koupit živé prase a odstěhovat se na venkov? Tento neocenitelný průvodce vás provede každým úskalím snahy o soběstačnost. Najdete v něm praktické informace, rady odborníků i zkušenosti z praktického života. Nepostradatelná kniha pro každého, kdo chce učinit další krok k šetrnému a udržitelnému využívání zemědělské půdy.
Ústřední půjčovna pro dospělé

 

BRYSON, Bill: Nová cesta po malém ostrově: znovuobjevení Velké Británie
Před dvaceti lety se Bill Bryson vydal na putování po Británii, aby tak oslavil tento zelený a dobrosrdečný ostrov, jenž se stal jeho adoptivním domovem. Na základě toho sepsal zábavnou knihu, Zápisky z malého ostrova, kterou pak tato země přijala do svého srdce a stala se nejprodávanějším cestopisem v dějinách. Nyní se Bryson vydává na cestu zbrusu novou, aby zjistil, co se v Británii změnilo. Opět píše s nezaměnitelným instinktem pro nejlegračnější a nejpodivnější záležitosti a neomylně vybírá vše idiotské, milé, směšné a skandální, díky čemuž se čtenáři dostává bystrého a citlivého pohledu na to všechno, co dnešní Británii utváří.
Ústřední půjčovna pro dospělé


POHORECKÝ, Vladimír: Rozhledny a ztracené hrady. Česká republika - západ
Publikace poskytuje čtenáři řadu užitečných informací k návštěvě oblíbených i poměrně neznámých výhledových míst v Karlovarském, Plzeňském, Jihočeském, Ústeckém, Libereckém a Středočeském kraji. Přehledné řazení podle krajů a okresů, barevné fotografie, praktický formát, cenné rady týkající se dostupnosti turistických cílů a jejich historie a v neposlední řadě i srozumitelné popisy výhledů do kraje - to vše pomůže turistům naplánovat výlety pro celou rodinu.
Ústřední půjčovna pro dospělé

 

KERLES, Marek: Jak se O stalo králem
Byla jednou jedna škola, nebyla však jen tak obyčejná. Do třídy tam místo žáků chodila písmenka. Byla to písmenka neposedná a paní učitelce občas zamotala hlavu. Jednoduchý příběh ze světa písmenek, který sepsal novinář Marek Kerles, pomůže dětem pochopit jak se skládají slova a co se může stát, jestliže se písmenka zamění.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka pro děti Školní

 

MATTHEWS, Beryl: Otevřené dveře
Po celý svůj krátký život má jedenáctiletá Rose Websterová zavřené dveře do přívětivějšího světa. Vyrůstá v chudinské čtvrti v Londýně se sourozenci, jejichž násilí se snaží vyhýbat, a s věčně opilým otcem. Pěstuje si neuhasitelnou žízeň po vědění a přesvědčení, že ona a všichni, které miluje, si zaslouží lepší život. Všechno, co Rose má, je bystrá mysl a vůle přežít. Dokáže si otevřít dveře a uchopit příležitost být někým? Příběh plný lásky, tepla a humoru o dívce se spoustou kuráže a vášně a jejím boji za lepší život.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka pro děti Školní, pobočka Březové Hory

 

Novinky copy