Knižní výzva Knihovny Jana Drdy

BooksVýzva má 15 témat a jednoho žolíka. Přečtená kniha se dá dosadit pouze do jednoho tématu, ale knih v jednom tématu může být přečtených více. Pokud někdo nebude schopný jedno z témat splnit, může splnit žolíka a dosadit si ho místo daného tématu. Na půjčovnách budou letáčky s krátkým popisem, seznamem témat a možností doplnění knih.

 

 

 

Poprvé se v Knihovně Jana Drdy pořádá knižní výzva! Tady je návod:

Co je to vlastně knižní výzva?
Je to akce, která bude probíhat celý rok 2020. Nabízí možnost vybrat si knihy tak trochu jinak - podle předem zadaných témat. Můžete si tak zpestřit čtení a třeba i něco vyhrát. Zúčastnit se může každý, kdo rád objevuje nové knihy, kdo má rád výzvy a kdo rád soutěží!

Pro koho výzva je?
Máme knižní výzvu pro dospělé čtenáře, ale i pro dětské čtenáře. Liší se pouze v tématech
a jejich počtu - dospělácká výzva má 15 témat, zatímco dětská jen 10. Jinak délka výzvy, datum odevzdání, výhry i možnost využít žolíka je u všech stejná.

Jak se jí zúčastnit?
Stačí si vyzvednout letáček na jakémkoliv oddělení nebo pobočce knihovny. V nich budou základní informace o výzvě, vypsaná všechna témata a na zadní straně malé zpestření pro malé i velké.

Smím do výzvy použít knihu, kterou jsem četl dříve?
Do výzvy na rok 2020 se dají dosadit pouze ty knihy, které jste přečetli v roce 2020. Nelze vypisovat knihy přečtené v předešlých letech. Knižní výzva je o poznávání nových knih, které byste si jindy třeba ani nepřečetli.

Co když si žádnou knihu nevyberu?
Na každé půjčovně je krátký seznam doporučených knih, ze kterého si můžete zkusit nějakou vybrat. Knihovnice Vám velice rády pomohou s výběrem knih do výzvy! Pokud Vás žádná kniha neosloví, máte ještě možnost použít žolíka! Žolíkem je audiokniha, kterou jste si půjčili na pobočce Křižák.

Kolikrát mohu použít žolíka?
Žolíka můžete použít pouze jednou, proto si dobře rozmyslete, jaké z témat opravdu nemůžete nebo nechcete plnit. Není však povinností žolíka přijmout. Pokud splníte všechna témata bez použití žolíka, tím lépe!

Mohu přečíst více knih?
Jedna konkrétní kniha jde použít pouze pro jedno z témat, ale v jednom tématu můžete mít přečtených více různých knih. Záleží jen na Vás!

Jak soutěžit?
Po přečtení a vyplnění všech knih do výzvy vyplníte do letáčku ještě své jméno, příjmení, číslo svého čtenářského průkazu a kontakt na Vás. Letáček odevzdáte na jakémkoliv oddělení nebo pobočce knihovny. Potom budete zařazeni do slosování o ceny. Možnost odevzdání letáčků je až do začátku ledna 2021.

Kolik je výherců a o co se soutěží?
Vylosuje se celkem 10 výherců (5 z dospělé výzvy a 5 z dětské výzvy), kteří dostanou
USB flashky do počítače, knihy, záložky do knih a další ceny.

Do kdy výzva probíhá?
Knižní výzva je na celý rok 2020, tedy do 31. 12. 2020. Ještě první týden v lednu 2021 bude možnost odevzdat letáky a být zařazen do slosování o ceny.

Dospeli

 

Deti