Výběr z knižních novinek

PufNové knihy, které jsou pro vás připraveny v našich půjčovnách...

Zabiják Anders a jeho přátelé: a sem tam nepřítel

Jonasson, Jonas 

Zabiján Anders je čerstvě na svobodě. Potřebuje novou práci a stejně tak přátele. Do rány mu přijde vychytralá pastorka Johanna Kjellanderová, která se kvůli svému ateistickému smýšlení ocitne na dlažbě. Společně s hotelovým recepčním Perem Perssonem založí "Agenturu pro ubližování na zdraví" se zabijákem Andersem v roli smluvního násilníka. Kšefty běží báječně. Dokud se zabiják Anders nezačne ptát po vyšším smyslu toho všeho, nezačne se najednou zajímat o boha a nezačne být laskavý a mírumilovný.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé, v pobočce Křižák a jako e-knihu.

 

Bábovky

Třeštíková, Radka 

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé, v pobočce Křižák a jako e-knihu.

 

Farma v údolí. Druhá kniha ze série Swell Valley

Bagshawe, Tilly

Farma Wraggsbottom, obklopená malebnou krajinou a pitoreskními vesničkami, je pro Gabea a Lauru Baxterovy to nejdůležitější na světě. Láska a tradice jim však složenky nezaplatí. Naštěstí Laura dostane nápad, že se o tajemství svého šťastného venkovského života podělí se zbytkem světa: chystá se natočit reality show, která má zachránit celou farmu.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé a v pobočce Křižák.

 

Tajemství minulosti

Bradford,  Barbara Taylor

Americká novinářka Serena Stone si ve světě novinářské fotografie získala výbornou pověst a její jméno je zárukou kvality. Proslavila se především fotografiemi z války na Středním východě. Pokračuje tak ve stopách svého slavného otce. Po jeho nečekané smrti ve Francii se ale rozhodla skončit a po několika letech odjíždí z frontové linie zpět domů. Po návratu do New Yorku začíná Serena pracovat na biografii svého otce. Pak se dozví, že její bývalý milenec je v nebezpečí života a spěchá mu na pomoc. Poté, co se ji povede Zacka přivést v Benátkách zpátky k životu, náhodou v archívu objeví šokující tajemství minulosti svého otce.

Můžete si vypůjčit v pobočce Křižák.

 

Nesmírný

Adler-Olsen, Jussi

Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému případu tragické nehody, při níž byla mladá dívka vymrštěna vysoko do větví stromu. Střízlivě uvažující Carl tentokrát čelí velice záhadnému případu a jeho protivník, zkušený manipulátor se železnou vůlí, chrání sebe i své blízké všemi dostupnými prostředky a nedopustí, aby se mu kdokoliv postavil do cesty.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé, v pobočce Křižák a v pobočce Březové Hory.

 

Krev není voda

Dán, Dominik

Žádný rok v Krauzově krátké detektivní kariéře nebyl tak těžký jako rok 1992. Bezpečnostní analytici tvrdili, že na vině byla neuvážená porevoluční totální amnestie, protože vylidnila věznice a zalidnila ulice násilím. Krauz a jeho kolegové tenkrát nedbali bezpečnostních analýz, oni měli vlastní práce nad hlavu. Ve stínu bouřlivých událostí byl celkem nenápadně a bez povšimnutí spáchán poslední federální zločin, který mohlo Krauzovo oddělení vražd legálně vyšetřovat.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé a v pobočce Křižák.

 

Puf a Muf: zítra jdeme do školy

Tanská, Nataša

Děti milují zvířátka. A až se seznámí se dvěma koťátky, která se jmenují Puf a Muf, budou tihle dva kocourci patřit mezi kamarády nejmilejší. Jak by ne, když malý čtenář zažívá podobná dobrodružství jako ti dva malí nezbedové. Nové rozšířené vydání.

Můžete si vypůjčit v pobočce ZŠ Školní.

 

Alžběta popleta

Janišová, Ivana

Příběhy tříleté Bětky, která se svým kamarádem, beránkem z oblohy, objevuje svět.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro děti a v pobočce ZŠ Školní.

 

Anička na řece

Peroutková, Ivana

Je začátek prázdnin a Anička si s kamarádkami povídá, kam v létě pojedou. Dita se chystá s tetou a strýčkem na loď. A je to právě ona, kdo dostane ten báječný nápad - co kdyby pluly po Lužnici společně? Tak letos Anička stráví týden na řece - dobrodružný, trochu nebezpečný, ale objevný a úžasný! Navazuje na: Anička a divadlo. -- Devátá kniha ze série O Aničce.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro děti a v pobočce ZŠ Školní a jako e-knihu.

 

Novinky9