Novinky, novinky, novinky...

KZV2Další porce nových knih, které si můžete vypůjčit v našich půjčovnách v hlavní budově na náměstí TGM, v Křižáku, na Březových Horách a ve Školní ulici U Knihožroutů. 

 

 

 

 

ULICKAJA, Ljudmila Jevgen'jevna,
Zelený stan
Ve stejném roce, kdy umírá J. V. Stalin, se ve škole setkávají tři přátelé, jejichž osudy se propletou do jednoho dlouhého a složitého příběhu. Učitel Viktor Julijevič Šengeli se je snaží nadchnout pro ruskou literaturu, a právě prostřednictvím této postavy se autorka snaží přiblížit a snad i nově interpretovat ty nejlepší tradice ruského písemnictví - od Puškina a Gercena přes Dostojevského k Mandelštamovi, Achmatovové, Solženicynovi a Brodskému. Zároveň ale tři mladí hrdinové začínají chápat pravou podstatu sovětského režimu, v jehož spravedlnost a správnost na počátku věří, a postupně se z nich stávají společenští vyděděnci.
Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé


WALLACH, Tommy
Všichni jsme hleděli vzhůru
Než se objevil ten asteroid, nechali jsme se škatulkovat: sportovec, vyvrhel, flákač, snaživec. Pak jsme se podívali vzhůru a všechno se změnilo. Říkají, že tu bude za dva měsíce. Takže máme dva měsíce na to, abychom vylezli ze svých škatulek. Dva měsíce na to stát se někým lepším než doteď, něčím, co vydrží i po samotném konci. Příběh o tom co s vámi udělá blížící se katastrofa. Příběh, který vůbec není o té katastrofě. Příběh o lidech.
Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé, v pobočce Křižák, v pobočce v ZŠ Školní a jako e-knihu


SOROS, Tivadar
Robinsoni na Sibiři a nejspravedlivější soud
Autobiografické napínavé vyprávění autora o útěku z ruského zajetí na Sibiři těsně po první světové válce. Doplněno faktologickými poznámkami editora díla, prof. Huphreyho Tonkina z Hartfordské university a mapou s vyznačením strastiplné cesty autora a jeho společníků.
Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé


KARÁSKOVÁ, Kateřina
Kde ženy vládnou
Nápaditý cestopis vás zavede do čtyř velmi neobvyklých kultur. Poznáte mexické indiánky, které své muže překonávají nejen inteligencí, ale i objemem. V Indonésii prozkoumáte jediný muslimský matriarchát. Vysoko v čínských Himálajích navštívíte nejromantičtější etnikum na světě. A nakonec se na severovýchodě Indie seznámíte s nenápadným kmenem, jehož muži zoufale bojují za rovnoprávnost.
Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé


BROWN, Sandra
V žáru lásky
Po několika letech strávených v cizině se krásná Schyler vrací k těžce nemocnému otci. Chtěla by se konečně zbavit tíživých pout minulosti, která ji svazují a nedovolují jí začít žít nezávisle. Musí vyřešit svůj vztah ke Kenu Howellovi, kterého milovala, avšak on se oženil s její sestrou. A především má velké přání - vypátrat, co před lety způsobilo, že na ni otec zanevřel, a pokusit se obnovit krásný vztah, který mezi nimi byl.
Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé, v pobočce Křižák a v pobočce Březové Hory


BERAN, Ladislav
92. policejní revír zasahuje
V nových případech významného píseckého autora a emeritního komisaře kriminální služby se čtenáři opět setkají s píseckou galerkou, v níž se vyskytují tehdejší kasaři, kapsářky, drobní zlodějíčci, hochštapleři, lehké prodejné holky z nevěstinců, a dokonce i vrazi. Autor se opírá o skutečné kriminální případy, které písecká pátračka ve 30. letech minulého století vyšetřovala.
Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé, v pobočce Křižák a jako e-knihu


PRZEWOŹNIAK, Marcin
Jak se bydlí se strašidly: napínavý příběh pro děti.
Kousek za městem, tam, kde se ulice mění v silnici a za supermarketem začíná les, stál bílý dům s hnědou střechou. Zblízka to byl zámeček. Ačkoli v něm nikdo nebydlel, chuligáni se mu vyhýbali obloukem. Žádný ani nezkusil rozbít nějaké to okno nebo čmárat sprejem po stěnách. No, možná se o to některý i pokusil, ale pak odtud s vyděšeným jekem prchal co nejdál… Jednoho dne tento podivný zámeček koupil pan Podleský.
Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro děti


KAPOUN, Oldřich
Napovídánky a pomáhánky
Bohatě ilustrovaná knížka pro děti od pěti let obsahuje desítky veršovaných hádanek, některých s nápovědou - odtud napovídánky. Dále jsou v ní i návody, jako " Jak se nebát", "Jak se neumazat" a další - odtud pomáhánky. Smyslem Napovídánek a pomáhánek je rozvíjet logické myšlení, představivost a paměť Vašich nejmenších.
Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro děti


BREZINA, Thomas
Všechna moje strašidla. Tajemství strašidelného zámku.
Max je na první pohled obyčejný desetiletý kluk, který to nemá snadné. Ve škole se mu spolužáci posmívají, že je srab, a starší sestra Dodo mu dělá ze života peklo. To vše se změní, když se čirou náhodou seznámí s tajemnými obyvateli opuštěné pouťové atrakce. Ve zchátralém strašidelném zámku totiž bydlí opravdová strašidla! Skrývají se před nebezpečnou Karlou Čmuchalovou, která je chce vyslídit a pochytat do své show. Max se s nimi skamarádí a stanou se z nich skvělí přátelé. Jenže atrakce se má bourat. Je třeba vymyslet záchrannou akci!
Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro děti, v pobočce ZŠ Školní, v pobočce Březové Hory a jako e-knihu


BENTON, Jim
Můj milý deníčku: příběhy z Mackerelské základní školy od Jima Bentona Druhý rok, Proč mám řešit blbosti?
Myslela jsem si, že takový divný spolek, jakým je Výbor všímavých školáků, může v tichosti zemřít důstojnou smrtí. Jenže se do toho vložila Angelina. Chce ukázat, že se o NĚCO zajímá. A samozřejmě, nemůže to být něco zábavného, jako je třeba lakování nehtů, případně návod na to, jak odstranit lak z uší našeho psa. (Mami, jestli to čteš, nepřiznávám se k ničemu. Ta srdíčka mu tam mohl namalovat kdokoli!) Je opravdu tak uvědomělá, nebo to dělá jenom proto, aby se blýskla před učiteli?
Můžete si vypůjčit v pobočce ZŠ Školní, v pobočce Březové Hory a jako e-knihu


BLACK, Jess
Strážkyně krystalů. Kouzelný jednorožec.
Zapomenutá půda v babiččině domě láká Evu a jejího kamaráda Oskara natolik, že tomu nemůžou odolat. Vkradou se tedy do zapovězeného podkroví, když babička spí. Eva vezme do ruky malou křišťálovou figurku jednorožce, která zafunguje jako brána do jiného světa. Dokážou Eva s Oskarem přežít v zemi, kde ďábelský král přeměnil téměř celý svět v poušť a zotročil skoro všechny obyvatele?
Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro děti, v pobočce ZŠ Školní a v pobočce Březové Hory

 

Newknihy