Novinky v půjčovnách knihovny

9788020439536 1 Oprsklovi copyNa co se můžete těšit v půjčovnách naší knihovny? Podívejte se, jaké nové knihy jsme pro vás nakoupili.

 

 

 

 

 

 

 

RUSHTON, Abbie

Odpusť mi, Megan.

Megan nemluví. A ani nemůže. Loni v létě se stalo něco hrozného a ona slíbila, že o tom nikdy nikomu neřekne. Trápí ji strašná vina. Přišla o kamarádku, odcizila se mámě a stala se terčem posměchu spolužaček. Nebýt Luka, neměla by už nikoho. A pak se na jejich škole těsně před závěrečnými zkouškami objeví Jasmine.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé a v pobočce Březové Hory

 

DUDEK, Oldřich

Příhody rytíře Příhody v 21. Století.

Veselá knížka o dobrodružstvích a nesnázích rytíře ze 14. století Jana Příhody z Hromádky, který se dostane do naší současnosti. Celý děj se odehrává na Karlštejně, v rodině malíře Trnky, kam rytíře přenesl Nesmrtelníkův kouzelný nápoj. Humorné příhody středověkého rytíře v 21. století jsou doprovázeny vtipnými autorovými ilustracemi.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé

 

ČERVENÁK, Juraj, 1974-

Ohnivé znamení : třetí případ kapitána Steina a notáře Barbariče

Nález lidských ostatků v podunajských lesích přivede Barbariče na stopu bezohledných lupičů a překupníků s otroky. Notář musí povolat na pomoc Steina a Jaroše. Společně putují do Prešpurku, který se po pádu Budína stal hlavním městem Uher. Zdánlivě jednoduchý případ se rychle zkomplikuje.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé a v pobočce Křižák

 

KROLUPPEROVÁ, Daniela

Draka je lepší pozdravit, aneb, O etiketě.

Večer, když Kačenka a Vašík usnou, ožívají v jejich pokojíčku hračky. Starý plyšový pejsek vypráví ostatním pohádky o dracích, princích a princeznách, ale i třeba o cirkusu, o černé kočičce či ukopnuté houbě. Nejen hračky se tak dozvědí o tom, jak je důležité pozdravit, poděkovat, omluvit se, pomáhat si navzájem nebo o tom, že když si někdo pořídí zvířátko, musí se o něj starat. Po každé pohádce následuje stránka námětů na povídání rodičů s dětmi, úkoly pro děti, shrnutí toho, co nového jsme se dozvěděli a krátká básnička. Texty doprovázejí veselé ilustrace M. Vydrové. Druhé upravené vydání je doplněno o zábavné testy

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro děti

 

SMITH, Alex T.

Bruno na venkově.

Z poklidné procházky v přírodě, na kterou se pejsek Bruno vypraví se svým nejlepším kamarádem panem Žmolkofuskou, se brzy vyklube náročný den na statku. Bruno si vyzkouší koupání prasátek nebo krmení slepic, projede se na koni a dokonce se na chvíli stane i opravdickým kovbojem a úplně sám zkrotí děsivého obřího býka!

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro děti

 

LÉBLOVÁ, Jarmila

Krákorčina abeceda : písmena, slova, básničky, úkoly, obrázky, slovníček

Krákorka představí dětem všech 34 písmen české abecedy. Každému písmenu je věnována celá dvoustrana - veselá básnička, úkol a slova k danému písmenu.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro děti a v pobočce ZŠ Školní

 

CLARY, Julian

Oprsklovi.

Pan a paní Oprsklovi jsou navlas stejní jako vy nebo já: bydlí v pěkném domku na předměstí, mají práci (třeba vymýšlení vtípků do humorných přáníček) a rádi se smějí. Je tu ovšem maličkatý rozdíl: jsou to totiž hyeny. Ano, přesně tak - divoké šelmy porostlé srstí, s ocasem zastrčeným do kalhot a v jednom kuse se chechtají. Doposud se Oprsklovým dařilo udržet své tajemství pod pokličkou, dokonce i po narození dvojčátek Bohouše a Bětky. Jenže všetečný stařík odvedle začíná něco tušit.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro děti

 

Novinky