Chystáme 22. ročník akce Týden knihoven 2018

Untitled 1Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR pořádá již 22. ročník celostátní akce na podporu četby a knihoven. V centru našeho zájmu jsou především naši uživatelé, ovšem letos pro každou cílovou skupinu připravíme jiný program. Cílem aktivit knihoven na podporu knih a čtenářství je nabídnou atraktivní využití volného času nejen novým čtenářům, ale pečovat hlavně o naše čtenáře stávající.  Naše knihovna se také zapojila.

 

 

 

 

Nabídka Ereadingu k Týdnu knihoven

V průběhu celostátní akce Týden knihoven (1.-7. 10. 2018) získají všechny knihovny možnost rozdávat svým čtenářům vybrané e-knihy zdarma. Stačí si na své webové stránky, nástěnku nebo sociální sítě (Facebook, Instagram, …) umístit plakát obsahující voucher (TYDENKNIHOVEN) a jednoduchý postup uplatnění. Čtenáři si prostřednictvím voucheru stáhnou balíček e-knih ze stránek
www.ereading.cz, proto se do akce mohou zapojit i knihovny, které nemají knihovní systém podporující eVýpůjčky (Aleph, ARL, BibLib, Clavius s modulem Carmen, DAWINCI, Koha, Tritius, Verbis s katalogem Portaro). E-knihy se při stažení automaticky zaopatří social DRM ochranou, která nijak neomezuje ve čtení. Nejedná se o běžnou eVýpůjčku, tyto e-knihy zůstanou čtenářům natrvalo. Nakladatelé do projektu na podporu čtení/knihoven poskytly oblíbené tituly z různých žánrů, tudíž se jedná o ideální příležitost přečíst si kvalitní příběhy novým způsobem.
Vybrané tituly:
Dětská literatura: Kočičí válečníci (1) – Vzhůru do divočiny (Erin Hunterová) Young Adult: Mé jméno je nikdo (Kristen Orlando)
Fantasy: Světlonoš (1) - Černý arcimág (Brent Weeks) Román pro ženy: Sedm dopisů z Paříže (Samantha Vérantová) Severské krimi: V lese visí anděl (Samuel Bjork) Česká beletrie, historická: Muž, který přežil Lidice (Zdeněk Mahler)
Odkaz ke stáhnutí materiálů:
https://www.dropbox.com/sh/770pttz6okjkb39/AABNhCINi1MOtzQMuWkFBsnOa?dl=0 
Postup uplatnění voucheru:
1. Přihlaste se / registrujte se na
www.ereading.cz.
2. Klikněte na „Můj profil“ a přejděte do sekce „eKnihovna“.
3. Napište kód TYDENKNIHOVEN do políčka „použít kupón“ a potvrďte.
4. E-knihy naleznete v „eKnihovně“ a v aplikaci eReading (Android, iOS).
Dotazy adresujte:
Václav Štěch ׀ Projektový manažer pro B2B a knihovny Palmknihy - eReading s.r.o.
Na Pankráci 30, 140 00 Praha 4
tel.: +420 720 970 354
email:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
LinkedIn    www.palmknihy.cz    www.ereading.cz

MK18 copy copy