Výběr z knižních novinek

Vilma6Na prázdniny či na dovolenou si můžete vypůjčit také knižní novinky. Výběr z nich - ať už e-knih, či klasických - vám přinášíme. Určitě si i vyberete.

 

 

 

 

 

 

PAŽOUTOVÁ, Naďa
Vilma běží o život
Vilma běhá závody celkem běžně již od první třídy. Tentokrát však bude závodit v Africe za zachování domorodých kmenů a zvířat v deštném pralese. Vilma je tak natěšená na domorodce a exotickou faunu, že se zapomene a ztratí se uprostřed neprostupné džungle. Naštěstí ji najde domorodý chlapec a přesto, že každý mluví úplně jiným jazykem, poznává Vilma postupně způsob života domorodců, jejich úžasnou schopnost orientace v džungli a naprostý soulad s přírodou. Publikace vyšla jako oceněný rukopis literární soutěže Albatros na téma: Když nemůžeš, přidej.
Ústřední půjčovna pro děti, Pobočka Škola a e-kniha

BARLOW, Steve
Zlaté cihly
Staň se členem Krimitýmu! Rozhodni se, jak budeš zločin vyšetřovat. Ale pozor! Dobře se rozmysli. Když uděláš chybu, budeš z případu odvolán. Pozorně sleduj všechny dostupné ilustrace, na kterých mohou být ukryty stopy, důkazy a řešení tajných kódů. Pečlivě si poznamenej, kolik špatných rozhodnutí jsi udělal. Na závěr se dozvíš, jestli jsi dobrý agent. Obrněný konvoj byl v Moskvě přepaden a stovky zlatých cihel ukradeny. Kdo stojí za loupeží a kam zlato zmizelo? Musíš se vypravit do Ruska, vyřešit případ a najít uloupené zlato. Zločinci chystají v Londýně útok.
Ústřední půjčovna pro děti


ŠVRČEK, Jan
Strážci Sovího vrchu
Pete není zrovna třídní boss, ale po školních závodech ho mezi sebe pozvou kluci z party Skateboard Zombies. Zbavit se nálepky outsidera je lákavá představa! Zároveň ho o pomoc poprosí nová sousedka Alice, upoutaná na invalidní vozík. Chce vyrazit na Soví vrch za městem a zkontrolovat hnízdo volavek. Na dobrodružnou záchrannou výpravu se nakonec vydává pět kamarádů a před Petem se otevírá úplně nový svět, ve kterém není třeba si na někoho hrát.
Ústřední půjčovna pro děti a Pobočka Škola

ANDERSON, Lily
Spolek nemrtvých holek
Na Fairmontské akademii zemřou za podezřelých okolností tři studentky. Dle policie se jedná o sebevraždy, ale Mile se to nějak nezdá. Mezi mrtvými je její nejlepší kamarádka Riley, která by si život přece nikdy nevzala. Mila se rozhodne Riley vrátit zpět k životu pomocí magie, aby společně našly jejího vraha. Kouzlo se jí ale vymkne z rukou a k životu probudí i protivné sprosté holky June a Daytonu. Bohužel všechny tři „živé mrtvé“ trpí ztrátou krátkodobé paměti a nepamatují si, kdo je zabil. Na vyřešení mají týden, potom kouzlo vyprchá.
Ústřední půjčovna pro děti, Pobočka Škola, pobočka Březové Hory a e-kniha

TOBIN, Paul
Plants vs. Zombies. Železná jízda
Komiksový příběh plný zombíků, inspirovaný počítačovou hrou Plants vs. Zombies.
Ústřední půjčovna pro děti

VINESSE, Cecilia
Na cestě létem
Letní dívčí román, který nám ukáže, jakým nástrahám musí čelit pětice britských středoškoláků při své cestě napříč kontinentální Evropou.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Škola a e-kniha

KOVAŘÍK, Petr
Naše studánky: pověsti, legendy, místopis
Téma této knihy je postaveno na studánkách a pramenech, k nimž se vztahují známé i téměř neznámé dávné pověsti a legendy (namátkou studánky, s nimiž jsou spojeny pověsti o Libuši a Přemyslovi, o Oldřichovi a Boženě apod., či legendy o sv. Václavovi, Vojtěchovi, Prokopovi a jiných, ale rovněž pověsti nejrůznějších zázracích a neobvyklých uzdraveních).
Ústřední půjčovna pro dospělé

PROBST, Jennifer
Miluj mě jakkoli
Milostný román pro ženy od oblíbené americké autorky o nečekaném setkání dvou lidí, které osudově změní jejich život.
Ústřední půjčovna pro dospělé

ROBB, J. D.
Zemřeš v další kapitole. Ze série: Eva Dallasová. -- 46. -- Navazuje na: Se mnou si nezačínej.
Při vyšetřování vraždy obdrží policistka Eva Dallasová tip z nečekaného zdroje - od autorky thrillerů, která zločin poznává ze stránek vlastní knihy. Eva se stulí s kocourem u krbu a čte, jenže čas ubíhá rychle, a pokud se zločinec opravdu inspiroval v knize, jedná se teprve o druhou kapitolu v dlouhé sérii.
Ústřední půjčovna pro dospělé a e-kniha

MAGRIS, Claudio
Pro nedostatek důkazů
Protiválečně laděný román o muži, který svůj život věnoval shromažďování předmětů, které se nějakým způsobem týkaly válek a bojů. Podle profesorových zápisků je heslo LA MORTE (smrt) tisková chyba, správně je přeci L'AMOR TE (láska k tobě). Tento muž chtěl změnit minulost, převrátit čas.
Ústřední půjčovna pro dospělé a e-kniha

PATTERSON, James
Čtrnáctý hřích. Ze série: Ženský vyšetřovací klub. -- 14. -- Navazuje na: Osudná třináctka. -- Následuje: Patnáctý skandál
Detektivka Lindsay Boxerová a její kamarádky se vzpamatovávají z událostí, které pro ně byly málem osudné. Lindsay je šťastná, že jsou v plném počtu. Ulice San Franciska však opět zachvátí hrůza. Město terorizuje gang převlečený za policisty, za sebou nechává řadu mrtvol. Lindsay musí rychle zjistit, zda vrazi nejsou skuteční policisté, dokonce i někteří z jejích známých...
Pobočka Křižák a e-kniha

BERRY, Steve
Ztracený řád Ze série: Cotton Malone. -- 12. -- Navazuje na: Čtrnáctá kolonie
Kriminální thriller z volné série s bývalým agentem Cottonem Malonem, hledá se poklad rytířů Zlatého kruhu, nejnebezpečnější tajné organizace v amerických dějinách...
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák a e-kniha

HAWKINS, J. D.
Hvězdný šéf
Cole je neústupný, tvrdohlavý, náročný, úspěšný a několika michelinskými hvězdičkami ověnčený kuchař, který ve své restauraci vládne tvrdou, ale spravedlivou rukou. Vše se změní, když do jeho restaurace nastoupí nová kuchařka Willow, pro kterou jsou jeho instrukce druhořadé. Najednou zde máme střet dvou silných nezávislých vůlí, který se promění v něco mnohem hlubšího a intimnějšího. Dokážou si ale Cole a Willow připustit, že i při plnění svých snů mají jeden pro druhého ve svém životě místo.
Pobočka Křižák a e-kniha

GROSS, Andrew
Záškodník
Válečný román napsaný podle skutečného příběhu popisuje situaci v Norsku, kde se skupina odbojářů snaží zabránit Hitlerově armádě získat sudy s tzv. těžkou vodou, důležitou pro tvorbu atomových zbraní.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák a e-kniha

72019