Nejen doly, také hutě. Kovohutě.

15Další komentovaná vycházku z cyklu Poznej svoje město. Tentokrát bude spojena s malou exkurzí do Kovohutí Příbram.

Půjdeme přes Motýlí vrch Ferdinandka, biotop o rozloze přibližně 0,25 ha, který se rozkládá v místech, kde až do konce 19. století byla šachta. Na vrchu se také nachází bývalá pozorovatelna civilní obrany. Mineme Kášův rybník a rybník Žumpík a půjdeme dál povodím Litavky. V místech, kde se Obecnický potok do Litavky vlévá, bude náš cíl. Kovohutě. Navštívíme zde jedinou zachovanou budovu hutě z počátku stavby v roce 1786, která byla rekonstruována a její část je využívána k připomenutí historie výroby stříbra a olova na Příbramsku. 
Průvodcem na výpravě bude pan Josef Bican. Areálem i muzeem nás provede pan Zdeněk Kunický (ředitel divize Recyklace olova a místopředseda představenstva Kovohutí), který je také autorem myšlenky Hutnického muzea Kovohutí.
Vstupenky budou k vyzvednutí od září na Informačním centru Knihovny Jana Drdy ve “Špalíčku”. Místo, kde vycházku začnete, si můžete  vybrat sami.  Buď před halou autobusového nádraží v Příbrami nebo před dolem Vojtěch na Březových Horách v sobotu 22. září 2018 ve 14 hodin.

PoznejmestoBican2