Nové knihy na prázdniny a dovolené

SimpsonVýběr z knižních novinek, které si budete moci od středy 19. července půjčovat v našich půjčovnách a pobočkách. Přejeme hezké letní počtení!

 

 

 


MANKELL, Henning
Italské boty
Překvapující a dojemný příběh muže, který se ocitne na prahu svého vlastního obrození. Fredrik Welin žije na malém ostrově, který je během zimních měsíců zcela obklopený ledem. Cítí se ve svém životě tak ztracený, že každé ráno vysekává do ledu díru a noří se do mrazivé vody, aby si připomněl, že žije. Pronásledován vzpomínkami na nešťastnou chybu, která ho dohnala na tento ostrov a odvedla od úspěšné kariéry chirurga, vnímá život tak letargicky, že v jeho obývacím pokoji nerušeně vyroste mraveniště.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák a e-kniha


O'BRIEN, Anne
Králova konkubína
Alice Perrersová, narozená v roce 1348, kdy řádil mor, opuštěná a vychovaná v tísnivé atmosféře kláštera, odmítla stát se jeptiškou v přesvědčení, že ji čeká lepší osud. Ctižádost a bystrá mysl jí skutečně pomohly pozvednout se od temných začátků až ke královskému dvoru, kde se stala milenkou anglického panovníka Eduarda III. Ale ve skutečnosti byla vždycky sama.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák , pobočka Březové Hory a e-kniha


ARTUS, Isabelle
Malý japonský krámek
V současné Paříži dojde k osudovému setkání líbezné gejši s neohroženým samurajem. Gejšou je ve skutečnosti nefalšovaná Francouzka z předměstí, jež se našla v postavě tradiční japonské společnice a samurajem není nikdo jiný než Thad, mladý muž z bretaňského venkova.
Ústřední půjčovna pro dospělé


SWEENEY, Cynthia D'Aprix
Polštář
Každá rodina má svoje problémy, zvlášť když jsou ve hře peníze. Sourozenci Plumbovi se už léta téměř nestýkají, každý má svůj život plný vlastních starostí: Melody bojuje za záchranu svého rodinného domku a hledá cestu ke svým dvěma dospívajícím dcerám, homosexuál Jack tají před manželem své dluhy, ovdovělá Beatrice se snaží vrátit na kdysi slibně odstartovanou literární dráhu a někdejší úspěšný podnikatel Leo po rozvodu tápe, kudy se v životě dát dál. Jedna věc je však stále spojuje: nezanedbatelné rodinné dědictví, které jim má být podle otcovy vůle vyplaceno, až nejmladší z nich, Melody, dosáhne čtyřicítky.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák , a pobočka Březové Hory


MATYSOVÁ, Veronika
Pouštní včela
Adam Navrátil, narozený v Americe českým rodičům, přijíždí do Prahy hledat své kořeny. Potká zde osudovou, ale nešťastnou lásku, která ho přiměje podívat se pravdě do očí - všechny jeho vztahy končí katastroficky. Po zradě nejlepšího kamaráda se Adam vrací do USA, kde propadá depresi a posléze i alkoholu. V tom okamžiku ho zastihne kontroverzní výzva z Bílého domu, určená všem potenciálním sebevrahům, a Adam se nechává najmout do tajné operace CIA Pouštní včela. Když včela bodne, zemře. Zvítězí v Adamovi vůle žít¬?
Ústřední půjčovna pro dospělé


ROTHMANN, Ralf
Zemřít na jaře
Svým posledním románem Zemřít na jaře postavil Ralf Rothmann pomník nezletilým německým vojákům, které Hitler nuceně naverboval v samotném závěru druhé světové války. Kniha je velkolepým obrazem o zmrzačených životech a traumatech mladinkých vojáků, jedinečným románem o otcích a synech, nadšeně přijatým čtenáři i kritiky.


BLACK, Benjamin
Zkrotit vlka
Během kruté zimy roku 1599 přijíždí do Prahy mladý učenec Christian Stern, aby zkusil své štěstí na dvoře výstředního císaře Rudolfa II. Hned první noc v opilosti zabloudí do Zlaté uličky a narazí tam na tělo mladé ženy. Přepychové šaty zavražděné svědčí o jejím vysokém postavení, stejně jako zlatý medailon na proříznutém hrdle...
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák, a pobočka Březové Hory


SCHOVANEC, Josef
Vítejte v Autistánu: výpravy do lidské mysli a na nejpřekvapivější místa světa
Přízračná stanice londýnského metra, orientální bazar, exotická gastronomie Balúčistánu... Josef Schovanec, muž s autismem a s doktorátem z filozofie, nás v souboru krátkých svižných textů zve na originální cestu po nejrozmanitějších zemích, o nichž díky svým bezprostředním zkušenostem a neokázalému úsudku dokáže vyprávět fascinující věci.
Ústřední půjčovna pro dospělé


LEFFMAN, David
Island
Již čtvrté aktualizované vydání turistického průvodce po zemi, kde příroda vládne nade vším. Přináší komplexní a velmi podrobné informace, které potřebujete, abyste si vychutnali návštěvu této vzrušující země.
Ústřední půjčovna pro dospělé a studovna


SMALE, Holly
Geek girl. Modelka mimo mísu
Harriet už ví, že modeling ji nezmění, nestane se díky němu oblíbenou, nepřestane být geek, šprtka a mimoňka. Už ví, že být jediný lední medvěd uprostřed deštného pralesa, není tak strašné. Ví taky, že průměrný člověk sní za rok tunu jídla, třebaže se její těhotná nevlastní máma ze všech sil snaží toto množství překonat. Co však neví, je, co s ní bude, až se její nevlastní sourozenec narodí. Už teď se rodiče nezabývají skoro ničím jiným než miminkem. Proto Harriet ráda přijme nabídku pracovat jako modelka v Tokiu...
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka Škola


MARTIŠKOVÁ, Petra
Útěk za láskou
Mít za otce slavného herce není žádný med. Kvůli fanatikovi, který rodině vyhrožuje, musí Emma opustit své kamarády i školu a prchnout tisíce kilometrů daleko. To, co se zprvu jevilo jako nejhorší noční můra, je to nejlepší, co ji mohlo potkat. V Bostonu se totiž seznámí s Natem, nejkrásnějším klukem, jakého kdy viděla. Kdo je Nat doopravdy, Emma zatím netuší…
Ústřední půjčovna pro děti a e-kniha


CASTRO, Adam-Troy
Gustík Smutník a kradač lidí
Gustík žije v černém domě obklopeném černým plotem a zahaleném mlhou. Sám je napůl kluk a napůl stín. Strašidelný dům nesmí opustit, a tak nemá žádné kamarády. Smutně pozoruje, jak se naproti do růžového domku stěhuje rodina se dvěma školačkami. Rád by se s nimi seznámil, ale ví, že existuje pádný důvod, proč se jeho pochmurnému domu vyhýbat.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka Škola a pobočka Březové Hory


WAGNEROVÁ, Alena
Jak Marta zkrotila draka
V knize pro děti zpracovala renomovaná spisovatelka Alena Wagnerová pro dnešní dobu velmi inspirativní provensálskou legendu o svaté Martě. V pohádkách a pověstech bývá boj s draky zpravidla záležitostí mužů, zmíněná legenda je v tomto ohledu výjimkou.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka Škola


SKYE, Obert
Nová příšerka z kumbálu
Rob se právě vzpamatoval z lapálií, do kterých se dostal kvůli svému poslednímu návštěvníkovi z kumbálu. Urovnal vztahy s rodiči, kamarády, ale hlavně s Janae. Jenže jakmile se klidil Wonkenstein, vyplivl kumbál dalšího hosta. Ten nápadně připomíná Harryho Pottera a Žvejkala z Hvězdných válek a možná má i trochu kouzelnou moc. Bude mu nový kamarád spíš překážet, nebo mu pomůže překonat nečekané nástrahy? A jak Rob dopadne na soutěži ve vaření? Neztrapní se
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka Škola


COSTAIN, Meredith
Ella a její deníky. Splněný sen
Ella má VELKÝ SEN. Chce se setkat s popovou hvězdou Cassi Valentine. Zná všechny její písničky, má nejrůznější oblečení a doplňky s jejím jménem - a Bob dokonce nosí na krku psí šátek s nápisem Cassi Valentine! Jenže když se jejich škola přihlásí do soutěže, kde je první cenou osobní návštěva populární zpěvačky, ukáže se, že Ella a její NEJHORŠÍ NEPŘÍTELKYNĚ NA SVĚTĚ Peach Parkerová musí spolupracovat! Zvládnou nějak vyřešit své neshody? Spoléhá na ně CELÁ ŠKOLA! Kniha pro čtenářky cca od sedmi do deseti let.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka Škola a e-kniha


PAMĚTNICKÁ, Libuše
Strašidla ze Zálesí
Pohádky plné strašidel, které ještě neznáte. Zálesí, které leží přímo ve středu Českomoravské vrchoviny, je magický kraj. Za dávných dob místní lidé věřili, že pyšní andělé byli svrženi z nebes a pokud spadli do lesů, měnili se v divé muže, spadli-li do vod, měnili se v hastrmany, a ten, který dopadl na skálu, vzal na sebe podobu skřítka. A nejen to, v lesích žila ještě hejkadla, rusalky a víly a doma na obyvatele čekali šotci a ďáblíci. Zkrátka Zálesí bylo plné strašidel, a domorodci se dušují, že tam žijí dodnes.
Ústřední půjčovna pro děti


GROENING, Matt
Simpsonovi: komiks. Libová literární nalejvárna
Olymp už nikdy nebude ten samý od chvíle, kdy Homer začal vyprávět Iliadu a Ned Flanders převzal roli Ezopa. Marge se stala Šeherezádou, která musí ohromit impulzivního krále Moeho každý večer jedním příběhem. A ani Bart nezůstal stranou. Pustil se do adaptování Shakespeara - všech jeho her během jediné letní noci. Prostě Simpsonovi versus divadlo a literatura!
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka Škola a pobočka Březové Hory
 

KnihyPrazdniny