Květnové knižní novinky

anca a pepik vecernicekPřinášíme vám výběr z novinek přichystaných pro naše čtenáře v našich půjčovnách.

 

 

 

 

 

DVOŘÁKOVÁ, Petra
Každý má svou lajnu: o florbalu, prvních láskách a ceně vítězství.
Sourozence Adama a Kateřinu pojí s ostatními nejen život na malém městě, společná škola a přátelství, ale především florbal. Trénují několikrát týdně a doufají ve vítězství v krajském poháru. Sportovní úspěch však zdaleka není jejich jedinou starostí. Doma to houstne, rodiče se hádají a Richardova parta volí stále drsnější praktiky. Stane se Eliška Adamovou holkou, nebo jen pomáhá Richardovým gorilám v jejich neférovém jednání? Může Richardův otec koupit jeho týmu výhru? V čem všem má prsty malá Váva? A kdo dá vítězný gól? Zahrajte si s nimi florbal a zažijete mnohem víc než jedno florbalové vítězství...
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka škola a e-kniha

BŘEZINOVÁ, Ivona
Pomeranče v podprsence: příběh o holkách pro kluky a o klucích pro holky
Medard Koukol má dvě slabosti – chemii a spolužačku Markétu. Ve své utajené laboratoři zkoumá nejen chemické sloučeniny, ale taky svoje zamilované srdce. Zatímco v kádinkách a zkumavkách to tajemně bublá, v Medardově hlavě to přímo vře. Jak vyjít se starší sestrou? Jak se vyrovnat s maminčinou nemocí? A hlavně jak získat krásnou Markétu? Zdá se, že láska je tvrdší oříšek než chemická rovnice. A obzvlášť když se jmenujete Medard. Může se do kluka s tak trapným jménem vůbec někdo zamilovat?
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka škola

SIMON, Francesca
Darebák David má noční můru. Obsahuje: Darebák David má noční můru. Darebák David a King Kečup. Darebák David a kletba kanibalů
Nové příběhy známého uličníka Darebáka Davida, ve kterých nebude chybět jeho bráška Vzorný Vítek ani další kamarádi. Tentokrát Davida vyděsí noční můra, předvede Vítkovi kletbu kanibalů, rozhodne se napsat příručku o tom, jak zkrotit rodiče, a vyvede spoustu dalších rošťáren.
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka škola

LOMOVÁ, Lucie
Anča a Pepík. 3 (Anča a Pepík - sebrané myšky)
Souborné vydání oblíbeného komiksového seriálu z časopisu Čtyřlístek pokračuje třetím svazkem zahrnujícím 13 příběhů z let 1994-1996. Pamětníkům z řad rodičů připomene milovanou četbu jejich dětství, nové generace pak uhrane a okouzlí stejně jako před dvaceti lety. Myšky totiž nestárnou, myšky mají stále plno sil, jak ostatně dosvědčuje i nový animovaný seriál České televize.
Ústřední půjčovna pro děti

ZAVŘEL, Štěpán
Zachráněný dědeček
Dědeček Tomáš už dávno nebyl mladý, a přesto byl ještě pořád přeborník v jízdě na kolečkových bruslích. A vůbec měl velký talent pro kouzla a všelijaké kulišárny. Ale kdo bude dětem vyprávět pohádky, když teď děda Tomáš i s ostatními dědečky a babičkami bydlí v domově pro staříky?
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka škola

KONČINSKÝ, Tomáš S.
Překlep a Škraloup
Věděli jste, že věci stárnou? Stačí jen na chvilku nedávat pozor a z věci, která před chvíli zářila novotou, je starý, nepotřebný krám. Ale kdo za to může? Drobná stvoření, která mají veškeré stárnutí na starosti. Skřítek Překlep, jehož specialitou jsou chyby v knížkách, se jednoho dne vydá na dobrodružné putování k samotnému Zubu Času. Podaří se mu zastavit stárnutí? A kdo získá Křišťálový Prdlajs? A jakou roli v tom všem hraje mluvící hovnivál?
Ústřední půjčovna pro děti, pobočka škola, pobočka Březové Hory a e-kniha

ANDERSON, Alison
Letní host
Během horkého léta 1888 přijíždí rodina Čechovova strávit léto do svěží krajiny východní Ukrajiny. V sídle rodiny Lintvarjovovy se setkává mladý Anton Pavlovič s lékařkou Zinaidou. Ta vinou nemoci nedávno oslepla, přestěhovala se sem a začala si psát deník, aby uchovala vzpomínky na dřívější život. Mezi mladými lidmi začne postupně klíčit mimořádné pouto.
Ústřední půjčovna pro dospělé a e-kniha

KUBÍK, Lubomír
Příběh zbloudilé kulky
Děj nového Kubíkova románu se odehrává v menším českém městě s početnou německou menšinou od konce druhé světové války do odsunu Němců. Čtenář je svědkem úprku německého vojska a příchodu Rudé armády v květnu 1945, působení revolučních gard, boje o politickou moc a odvety vůči Němcům až po jejich vysídlení, přičemž autor propojuje tyto události prostřednictvím konkrétních osudů lidí v dramatické kriminální zápletce.
Ústřední půjčovna pro dospělé a pobočka Křižák

MASSIE, Elizabeth
Versailles: králův sen
Podle seriálu Versailles vytvořeného Simonem Mirrenem & Davidem Wolstencroftem.
Král Ludvík XIV. je teprve na počátku své vlády a v nejisté a nebezpečné době se rozhodne vyjádřit svou absolutní moc opulentní a nákladnou stavbou královského sídla. Díky intrikám a chytré manipulaci se mu daří držet na uzdě vzpurnou pařížskou šlechtu a na novém úchvatném dvoře je může mít všechny pěkně na očích. Jenže na bitevním poli politiky stačí jediné selhání...
Ústřední půjčovna pro dospělé a pobočka Březové Hory

MASTERMAN, Becky
Boj se tmy
Navazuje na: Běsni a zuř. Druhá kniha ze série Brigid Quinn.
Bývalá agentka FBI Brigid Quinnová zažila psychopatů víc než dost. Chce nechat vše za sebou a vybudovat si v Tucsonu nový život s manželem, přáteli a klidnou prací soukromého očka. Po smrti švagrové se ujme sedmnáctileté neteře, která však začne projevovat nezdravý zájem o pitvání různorodé zvířeny. Brigid mezitím slíbí místnímu páru pomoc s vyšetřováním smrti jejich syna - ani to nakonec není tak snadné. Její dům přestává být útočištěm a všude jako by číhaly nové hrozby. Brigid neví, jestli může vůbec někomu věřit. Nebo je to jen tím, že se ďábel nastěhoval blíž?
Ústřední půjčovna pro dospělé

CATEL
Kiki z Montparnassu/nakreslila Catel; napsal José-Louis Bocquet.
Cocteau, Hemingway, Breton, Tzara, Picasso, Modigliani a pochopitelně fotograf Man Ray. Ty všechny nespojuje pouze bohémská Paříž, ale také známost s jistou Kiki z Monparnassu, múzou celé meziválečné pařížské generace, která se po Velké válce opíjela životem a snažila se vypít všechno šampaňské Francie ještě před tím, než začne válka další. Příběh neobyčejné obyčejné dívky, která měla talent zaujmout celou bohému, přináší do mnoha jazyků přeložený francouzský komiks kreslířky Catel a scenáristy Bocqueta.
Ústřední půjčovna pro dospělé

SELF, Will
Vajgl: úniková strategie
Když se turista ocitne v cizí zemi - o níž ví jen to, co píšou v turistických průvodcích, nezná místní zvyklosti, místní politický, a už vůbec ne právní systém - ve špatnou dobu na špatném místě, zakládá si na obrovský malér. Opravdový malér nastane ale teprve tehdy, kdy se ukáže, že vlastně nezná ani vlastní manželku, ba ani vlastní děti a že mu to dosud vlastně docela vyhovovalo - to teprve začne ta pravá šaráda. U Willa Selfa se ale kafkovská šaráda postupně mění v conradovskou cestu do srdce temnoty a v tragédii s překvapivým, i když vlastně docela předvídatelným koncem. Hlavní roli v této knize má Pasivita a Nevůle vzít svůj život do vlastních rukou.
Ústřední půjčovna pro dospělé

BACIGALOVÁ, Eva
Slzy otců
Skutečný příběh o mateřské lásce, která ničí dětské duše. Zdá se vám normální, že po rozvodu rodičů se děti setkávají s matkou i otcem? Některým ženám bohužel ne! Šokující skutečný příběh o tom, čeho všeho jsou schopné slovenské matky, které se mstí svým bývalým manželům přes děti...
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák a e-kniha

CIVADE, Lenka
Marie a Magdalény
Magdaléna, Libuše, Eva… jedna rodová linie a stejný osud: všechny vyrůstají bez otce. Magdaléna zažila nacistickou okupaci, Libušino dětství, rámované kolektivizací, končí za okupace vojsky Varšavské smlouvy, Eva je dítětem normalizace. A jedna po druhé svým osobitým způsobem vypráví o lásce, o naději, o světle v temnotách a o vnitřním zdroji síly, která každé z nich umožní nést hlavu vztyčenou navzdory nepřízni osudu i historie...
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák a pobočka Březové Hory

FULLER, Claire, 1967-
Nekonečné dny
Svět za Velkým předělem se propadl do nicoty i se všemi jeho obyvateli. Zůstali jen dva z nich – osmiletá Peggy a její podivínský otec. V rozpadlé chatce uprostřed hlubokých lesů se učí přežít z darů přírody, a hlavně se sebou navzájem. Pak se ale jednoho dne z lesa vynoří tajemný vousáč Reuben a Peggy začne poznávat, že všechno je možná docela jinak, než jak jí otec vtloukal do hlavy. Co když žádný konec světa nenastal? Co když její rodný dům v Londýně ještě stojí a matka v něm stále čeká na její návrat? Nekonečné dny je strhující příběh o temných stránkách člověka, ale i o krásách přírody, naději a přátelství.
Ústřední půjčovna pro dospělé, pobočka Křižák

Knizky55