Setkání s Věrou Noskovou přeloženo!

NSSe spisovatelkou Věrou Noskovou, autorkou více jak dvacítky knihy, strávíme určitě příjemný podvečer ve čtvrtek 3. listopadu 2016. Akce byla na přání autorky přeložena ze října. Děkujeme za pochopení.

Přijďte si poslechnout tuto zajímavou ženu, novinářku a propagátorku vědy a kritického myšlení k nám do knihovny na Ústřední půjčovnu pro děti (1. patro) od 17 hodin. Vstupné je 50,- Kč.

 

Autorka nám představí svoji novou knihu:

Věra Nosková a Jiří Nosek

Nechte psa doma   

S batohem po královském Thajsku a rudém Vietnamu

Tři cestovatelé poznávali po tři měsíce Thajce, Vietnamce a jejich země s bujnou bizarní přírodou, obdivovali výbuchy barev subtropické flory, jejich národní parky a zbytky středověkých chrámů a svatyň, objevovali jihoasijská městečka, krajinu rýžových polí a džunglí porostlých hor, obří velkoměsta. Setkávali se s většinou milým a přátelským, ale vzácně i odpudivým chováním místních obyvatel, s jejich zvyky, chtěli pochopit jejich národní povahu, náboženství, preferované hodnoty i pověry.

Nejmladší z cestovatelů, fotograf, grafik a nakladatel Jiří Nosek provázel svou matku, spisovatelku Věru Noskovou a kamaráda z vody Martina Pacovského po stopách své někdejší pouti, od níž ho dělilo nejen osm let, ale také překonávání následků mozkové mrtvice, z nichž se dostal silnou vůlí a neúnavným cvičením. Naplánoval a zajišťoval dlouhou a pestrou cestu, na jakou se ti dva vypravili po krotkých dovolených s cestovkami poprvé v životě. Náročné a dobrodružné putování změnilo všechny fyzicky, zároveň se cestovatelsky otrkali a poznali jiný svět.

Kniha je psána živým literárním jazykem s prvky humoru. I když není bedekrem, obsahuje i cenné zkušenosti a rady.
Je bohatá nejen textem, ale i barevnými a černobílými fotografiemi.

Kniha bude mít 296 stran, z toho 42 stran barevných fotografií a v textu fotografie černobílé. Pevná vazba s lamino potahem, doporučená cena 340,- Kč.

 

titul knihy Nechte psa doma

 

 

Noskova copy copy