Nové knihy v půjčovnách - září

obalka chrujda a velka laseckaVýběr knižních novinek, které si můžete přijít vypůjčit do našich půjčoven.

 

 

 

 

 

Vzestup islámského státu: pod černou vlajkou teroru

WARRICK, Joby

Je Islámský stát nepochopená, anebo spíš nepochopitelná organizace? A je to jen parta hrdlořezů? Akty tohoto nejvýraznějšího nestátního ozbrojeného aktéra současnosti jsou nepřehlédnutelné - a jak by také mohly být, když kromě boje se skutečnými zbraněmi se jim daří úspěšně útočit i na mediální sféru a podmaňovat si internet. Přestože jsou však zmínky o bojovnících tzv. Islámského státu téměř všudypřítomné, co o nich vlastně víme a co víme o vzniku skupiny samotné?

Kniha získala Pulitzerovu cenu 2016.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé.

 

Ratajský les

PALÁN, Aleš

Staré zločiny jsou dávno promlčeny. Zapomněli na ně snad i jejich dřívější aktéři z padesátých let. Už nechtějí převrátit svět jako kdysi, stačí jim dožít stranou a v klidu. Jsou tu ale také ti, kteří jsou přesvědčeni, že pachatelé zločinů by v klidu žít neměli, že na zaplacení viny není nikdy dost pozdě. Román vychází ze skutečných událostí, dotváří je a fabuluje. Dvě linie příběhu z let 1952 a 1958 prolíná třetí dějová osa - ta současná. Brzy se ukáže, jak osudově spolu všechny tři souvisejí. Neboť minulost stále ještě není pohřbena. Knihu vydalo nakladatelství Pistorius & Olšanská Příbram

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé.

 

Pyramida

MANKELL, Henning

Devátá kniha ze série Případy komisaře Wallandera. Kniha Pyramida tvoří v sérii románů o komisaři Wallanderovi krok zpět do minulosti a odhaluje ystadského komisaře tak, jak jsme ho ještě neviděli. První případ vraždy řeší Wallander coby jednadvacetiletý pochůzkář v Malmö, poté ho vidíme jako mladého otce čelícího nečekanému nebezpečí na Štědrý večer, jako detektiva ve středním věku na pokraji rozpadu manželství i jako čerstvě samostatného vyšetřovatele řešícího brutální vraždu místního fotografa. V titulním příběhu se Wallander představuje již v roli zkušeného detektiva se svým typickým stylem instinktivní a zároveň metodické práce.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé a jako e-knihu.

 

Nejšťastnější dívka na světě

KNOLL, Jessica

 Prvotina Jessicy Knollové, která se okamžitě stala bestsellerem, není jen strhujícím thrillerem s takřka detektivní zápletkou, ale i dílem zamýšlejícím se nad palčivými otázkami moderní společnosti. Dotýká se tématu ženy jako oběti, hledá odpověď na to, odkud se bere násilí a co je jeho spouštěčem

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé.

 

Láska po francouzsku

 Může se štěstí ztratit v překladu? Gině se to málem stalo. Nejdřív všechno ztratila, aby pak mohla všechno zase najít: lásku, přátele i rodinu. A ona i čtenáři si přitom užijí spoustu zábavy, obav i slz dojetí. Omamný jako francouzské víno - takový je román Fiony Valpy Láska po francouzsku.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé a jako e-knihu.

 

O Picimínkovi a Vlakáčkovi

VETEŠKOVÁ, Michaela

Knižní verze rozhlasové pohádky o putování a dobrodružství skřítků Picimínka a Vlakáčka potěší především malé čtenáře. Text doprovodila veselými obrázky jedna z nejoblíbenějších ilustrátorek dětských knih Lucie Seifertová.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro děti, v pobočce ZŠ Školní a v pobočce Křižák.

 

Jak se trpaslík Ferina stal egyptským faraonem

HAVELKA, Ondřej

Trpaslík Ferina prožívá klidné časy na svém hradě Frýdštejně v Českém ráji. Vše se ale změní, když mu veverka Drápalka s divočákem Hromem oznámí, že nerostou borůvky. Ferina, tolik milující borůvky, uspořádá výpravu za mudrcem Hundrmucem do vysokých hor Krkonoš, ale místo mudrce náhodou objeví vzácnou smaragdovou cihlu. Ferinova touha po borůvkách všechny nakonec dovede do dalekých krajů, kde budou několikrát uvězněni, okradeni o smaragdovou cihlu a zajati zlým pirátem Šavlozubem. Díky velké statečnosti a obětavosti všech přátel se nakonec vše v dobré obrátí a Ferina se po mnohých nesnázích stane egyptským faraonem.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro děti.

 

Jezevec Chrujda našel velkou lásečku

STANČÍK, Petr

Třetí kniha ze série Jezevec Chrujda.  Oblíbený dětský hrdina jezevec Chrujda z lesa Habřince, zvídavý a kamarádský stavitel podzemních chodeb a nor, se ve svém novém příběhu osudově zamiluje. A to do krásné lasičky Aničky - jenomže není sám, kdo by Aničku rád získal. A tak Chrujda musí o svou lásečku bojovat s protřelým tchořem Smradolfem. Naši hebce srstnatí hrdinové se ocitnou v tajemné jeskyni plné nebezpečných tvorů, kteří usilují o jejich život. Odvážný Chrujda nad svým sokem zvítězí ne silou, ale statečností a vynalézavostí a tím Aničku konečně přesvědčí, že on je ten pravý.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro děti, v pobočce ZŠ Školní a v pobočce Březové Hory.

 

Novinky99