Letní novinky v půjčovnách

5Také o prázdninách naše Oddělení akvizice, zpracování a ochrany fondu nespí a nakupuje pro vás stále nové knihy. Nabízíme vám výběr z knižních novinek, které si právě teď můžete přijít vypůjčit.

 

 

 

 

FRYŠ, Josef

Příbram v proměnách času.

Kniha oblíbeného příbramského autora nás seznamuje prostřednictvím aktuálních i historických fotografií s městem v roce 800. výročí jeho vzniku.

Můžete si vypůjčit ve všech odděleních i pobočkách Knihovny Jana Drdy.

 

SCALZI, John

Válka starého muže.

Když člověk konečně dosáhl hvězd, zjistil, že jen málo planet je vhodných k životu a že ve vzdáleném vesmíru zuří o každou z nich krvavá válka mezi mnoha technicky vyspělými rasami. Většinu zdrojů ovládají Koloniální obranné síly, ke kterým se může přidat každý, jehož pozemský čas se naplnil. KOS nestojí o mladé lidi, chce již zkušené a vyspělé jedince, kteří se po odchodu ze Země již nikdy na rodnou planetu nevrátí. V bojích si odslouží dva roky, a pokud přežijí, mohou se usadit na jedné z těžce získaných planet. John Perry se rozhodne využít nabízené příležitosti. Myslí si, že ví, co ho čeká.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé.

 

CÍLEK, Roman

Případ Lessing: léto 1933: vražda filozofa - první zločin nacistů na našem území.

Mariánské Lázně, vila Edelweiss, středa 30. srpna 1933. Ozvaly se tehdy dva výstřely, jejichž ozvěna se rozlétla do celého světa. Nelze se tomu divit, byla to vskutku přelomová událost. Poprvé sáhla vraždící ruka bezcitného hitlerovského režimu mimo hranice Německa. A je svým způsobem příznačné, že tou první obětí nebyl některý z německých politiků v exilu, ale významný filozof: jedenašedesátiletý profesor Theodor Lessing z Hannoveru, publicista, humanista, židovský aktivista, odpůrce totality všeho druhu.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé.

 

HINDRÁKOVÁ, Hana

Lovci lebek: český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky.

Ačkoliv Jaroslav konečně dostal nabídku práce u speciální jednotky lovců lebek, má ke spokojenosti daleko. Život mu komplikují nevyřešené dluhy z pokeru, sílící tlak vymahačů a postupný rozpad rodiny. I pracovní úspěchy střídají neúspěchy. Ukrajinská mafie posílá do Čech nebezpečného nájemného vraha, aby zlikvidoval nepohodlné svědky, po nichž pátrá také Jaroslavova jednotka. Zdá se, že nájemný vrah s andělskou tváří je vždy o krok napřed.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé.

 

PAASILINNA, Arto

Nejdelší chobot ve Finsku.

Nejdelší chobot ve Finsku má slonice Emilka, která se od chvíle, kdy Evropská unie zakázala předvádění divokých zvířat v cirkuse, stává nežádoucím běžencem ve vlastní zemi. Její krásná krotitelka Lucia Lucander alias Sanna Tarkiainenová neví, co si s Emilkou počít. Řešení složité situace hledá napřed na nekonečných sibiřských pláních, ale brzy zjistí, že v Rusku se ničeho dobrého nedočká. Zato doma ve Finsku ano. Při veselém putování letní finskou krajinou potkává spousty lidí - hlavně mužů - ochotných pomoci, protože správný finský muž si poradí i se slonem, který úředně neexistuje.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé.

 

HANDLER, Daniel

Proč jsme se rozešli.

Min Greenová a Ed Slaterton se rozcházejí, a tak Min napíše Edovi dopis a předá mu krabici, ve které se ukrývá to, proč se rozešli. Nyní ukládá těch 43 věcí, co z jejich vztahu zbylo, do krabice, která skončí stejně odkopnutá jako ona sama...

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé.

 

CABICAR, M. M.

Dítě školkou povinné: jak čůrají nevěsty.

Další nálož úsměvných a hlavně vtipných příhod s nyní již čtyřletou Viki. S touto knížkou se budete chlámat, řehtat a slzet smíchy. A nepůjde to zastavit. Je dokonce možné, že po přečtení několika kapitol se budete celý den přiblble usmívat a nevěřícně kroutit hlavou.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé.

 

HANNAH, Kristin

Slavík.

Francie 1939. Ve vesničce Carriveau se Vianne Mauriacová loučí se svým manželem Antoinem, který byl povolán do zbraně. Vianne nevěří, že by mohlo dojít k válce, jenomže Němci vpadnou do Francie a země je plná nepřátel a tanků. Když se pak ve Viannině domě usadí německý kapitán, musí osamělá žena vycházet nepříteli vstříc, jinak přijde o vše.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé, v pobočce Křižák a v pobočce Březové Hory.

 

KRAUTSCHNEIDER, Rudolf

Lidé a oceán

Jeden z největších českých mořeplavců popisuje své plavby do severních polárních krajů, západní Afriky a Jižní Ameriky. Jejich mementem se stala v roce 1982 válka na Falklandech, kde plul Ruda na lodi Polka mezi válečnými konvoji znepřátelených armád jako jediný neutrál. Kniha je hlavně o lidech moře, plná příběhů provoněných mořskou solí. Seznámí nás například s kapverdskými rybáři, lisabonskými lovci červů nebo s nejmladší jachtařkou světa.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé a v pobočce Křižák.

 

KRÁL, Mojmír

Komunikace na počítači pro seniory.

Praktická příručka poradí nejen se základy práce na počítači, ale naučí posílat e-maily, vyhledávat na internetu, telefonovat přes Skype, získávat a upravovat fotografie, pracovat se sociálními sítěmi a najít si a nainstalovat jednoduché programy a aplikace. Proto bude jistě užitečná nejen seniorům.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé a v pobočce Křižák.

 

CHASE, Emma

Spoutaný. Čtvrtá kniha ze série Zapletený.

Příběh, tentokrát vyprávěný z pohledu Drewa, který barvitě líčí společně prožitá léta, vrací se na samý počátek mileneckého i manželského soužití a snaží se vyvarovat chyb a omylů, jež si často nezadaly s řeckou tragédií. Ovšem, není ještě všem dnům a především vášním konec a manželská dvojice musí proplout dalším vírem nečekaných událostí.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro dospělé a jako e-knihu.

 

HECL, Gabrielle

Já, JůTuber, Já Jůtuber 2

Nejen příručka pro mladé JůTubery, kteří propadli fenoménu internetových videí. Prozrazuje tipy a triky od těch nejúspěšnějších českých YouTuberů. Nakoukněte jim pod pokličku! Získejte zákulisní informace o svých oblíbencích! Jak správně natočit video a jak získat co nejvíce odběratelů? Jak se dá vydělat na YouTube a jak se prosadit?

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro děti, v pobočce ZŠ Školní, v pobočce Březové Hory a jako e-knihu.

 

MATĚJOVSKÝ, Bohumil

Čuňa, Zulu a Ferda.

Netradiční přátelství a dobrodružství tří zvířátek. Pašíka, který nechce skončit jako jitrnice. Opice, která utekla z cirkusu a míří do Afriky. Jezevčíka, kterého lidé odkopli jako… no, jako psa. Parta se dá dohromady, když Zulu náhodou osvobodí Čuňu z chlívku. Společně se vydávají na útěk před rozzuřeným hospodářem a jeho kumpánem myslivcem. Cíl: Afrika.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro děti a jako e-knihu.

 

STANČÍK, Petr

Jezevec Chrujda našel velkou lásečku. Třetí kniha ze série Jezevec Chrujda.

Oblíbený dětský hrdina jezevec Chrujda z lesa Habřince, zvídavý a kamarádský stavitel podzemních chodeb a nor, se ve svém novém příběhu osudově zamiluje. A to do krásné lasičky Aničky - jenomže není sám, kdo by Aničku rád získal. A tak Chrujda musí o svou lásečku bojovat s protřelým tchořem Smradolfem. Naši hebce srstnatí hrdinové se ocitnou v tajemné jeskyni plné nebezpečných tvorů, kteří usilují o jejich život. Odvážný Chrujda nad svým sokem zvítězí ne silou, ale statečností a vynalézavostí a tím Aničku konečně přesvědčí, že on je ten pravý.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro děti a v pobočce ZŠ Školní.

 

LOWERY, Mark

Jak mi kobliha s marmeládou zničila život.

Roman Garstang, třídní lůzr a typický mamánek s děsně trapnou maminkou miluje koblihy! Když si jednoho pondělního rána nejhezčí holka ve třídě Jane Dixonová všimne, že Roman má ke svačině koblihu, mlsně jí zasvítí oči. Dobrá příležitost, aby si Roman získal její náklonnost. Jenže kobliha naneštěstí přitáhne taky pozornost třídního šílence Darrena... A od té chvíle se milý hrdina řítí jako na bláznivém tobogánu z jedné katastrofy do druhé.

Můžete si vypůjčit v ústřední půjčovně pro děti a v pobočce ZŠ Školní.

 

Novinky7