Ústřední půjčovna pro děti se rozšířila o „Doupě“. Stěhovalo se, malovalo se, pokládaly se koberce a zdobilo se. Výsledkem je nové zázemí pro náctileté, které nám v knihovně doposud chybělo. (5.11.2021)

Už po pětadvacáté byly v Knihovně Jana Drdy rozdány ceny vítězům literární soutěže Příbram Hanuše Jelínka. Spisovatelka Radka Denemarková byla skvělá, autoři, interpreti a další hosté byli báječní. Děkujeme. Těšíme se za rok ve stejnou dobu... (2. 10. 2021)

Komentovaná vycházka s deseti zastaveními byla zakončena návštěvou rodiny v hornickém domku. Průvodci byli: historička Lenka Blažková a mineralog Pavel Škácha. (30. 9. 2021)

Příjemný večer v Junior klubu, hrálo se, četlo se i velká legrace s Vojtěchem Bernatským byla. Dále účinkovali: TeaJazzTrio, Helena Březinová, Vojtěch Bernatský, Tomáš Bílek, Kateřina Jobeková Habrová, Ladislav Nepožitek, Oldřiška Blehová, Pavel Karnet, Eva Zajíčková a moderátorka - Petra Holazová. (22. 9. 2021)

Komentovaná vycházka s historičkou Věrou Smolovou. (26. 8. 2021)

Před rozmarným počasím jsme Pohádky z paloučku přesadili pod stan na sousední dvorek. Nána Divadélkou - Milena Jelínková a její protivná žížala, šnek a šneček, hloupá husa, děti, dospělí, všichni byli báječní. (24. 6. 2021)

Komentovaná interaktivní vycházka o tom, jak příbramská knihovna v uplynulých 120 letech měnila nejen své adresy. Kromě Evy Zajíčkové, která výpravu vedla, dostavil se i starosta Blažej Mixa, knihovník Alois Cvrk a další osobnosti veřejného života Příbrami 20. století. (18. 6. 2021)

Komentovaná vycházka s PhDr. Věrou Smolovou začala u bohutínského kostela, účastníci se pustili za poznáním po směru toku Litavky a došli až před Kovohutě Příbram. Protože všechno souvisí se vším, nebyla řeč jen o mlynářích, ale také o hamrech a havířích. (12. 6. 2021)